Úvod Financie a ekonomika Hľadáte dodávateľa pre Váš dopyt? Vyhľadávač už nepoužívajte!

Hľadáte dodávateľa pre Váš dopyt? Vyhľadávač už nepoužívajte!

985
0
ZDIEĽAŤ

Boli ste doteraz zvyknutí hľadať spoločnosti len cez vyhľadávač? Manuálne ste si museli vyhľadať všetky spoločnosti a následne ich kontaktovať, dožadovať sa niekedy ich odpovede a vyjednávať o cene? Stálo Vás to nemalé úsilie, respektíve nemálo času, ktorý ste mohli investovať do celkom iných činností? A boli ste vôbec s takýmto systémom alebo s výsledkom spokojný? Nie? O to horšie.

Nechajte sa osloviť dodávateľom

Máte podobnú skúsenosť, akú sme opísali vyššie? Určite áno, veď minimálne raz takýmto spôsobom hádam každý hľadal firmu, ktorá by mu vykonala údržbárske, stavebnícke či iné práce. Výhodou dopytu je však práve to, že Vy sa už viac nemusíte snažiť oslovovať spoločnosti. Tie totiž oslovujú práve Vás a to na základe spomenutého dopytu, ktorý je pre ne lákadlom.

Ako ste si iste domysleli, práve dopyt je základ k „úspechu“. Na začiatku teda stojíte pred prázdnym dopytom, ktorý treba vypísať. Tu sa nachádzajú informácie rozložené do dvoch kategórií. Prvá kategória sa skladá z informácií, ktoré sa týkajú výhradne len Vás. Meno, priezvisko, bydlisko či kontaktné údaje. Druhá kategória sa zvykne dotýkať priamo samotné dopytu – tu sa snažte dopyt čo najlepšie charakterizovať, čím sa logicky vyhnete aj všetkým nedorozumeniam či nepresnostiam. Väčšinou máte aj možnosť zadať predpokladanú cenu za Vami zadávaný dopyt. Táto cena je pre mnohých lákadlom, iných zasa odradí, však toho sa vôbec neobávajte. Po zverejnení dopytu zdarma alebo za poplatok sa začne dopyt zobrazovať aj dodávateľom. Tí Vás začnú kontaktovať prostredníctvom mailu aj spolu s cenovými ponukami.

Nebojte sa dopytu

Ak ste boli doteraz zvyknutí na vyhľadávanie napríklad prostredníctvom vyhľadávača, určite je čas na zmenu. Dopyty sú na niektorých portáloch dokonca zdarma, čím sa stávajú pre Vás ešte dostupnejšími. Tak, vyskúšate dopyty zdarma alebo za poplatok aj Vy a nájdete svojho dodávateľa? Veríme, že sme Vás minimálne zaujali a budete o tom uvažovať.

 

Foto  Ambro / freedigitalphotos.net