Úvod Dom, byt a záhrada Krtkovanie si poradí s každým upchatým potrubím

Krtkovanie si poradí s každým upchatým potrubím

1381
0
ZDIEĽAŤ

Veľmi častým problémom v domácnostiach je neodtekanie odpadov v kuchyniach či kúpeľniach. Tento stav je zväčša spôsobený nahromadenými nečistotami vytvárajúcimi v potrubí mechanickú prekážku, ktorá znemožňuje prirodzený odtok vody. Riešenie tejto situácie je aj napriek nedostupnosti potrubia veľmi jednoduché. Postačí len špeciálny prístroj a ruka profesionála, ktoré spoločne upchaté rúrky spriechodnia.

Prvá pomoc nemusí byť vždy účinná

Ak sa podobný problém vyskytne aj u vás doma, asi prvé, čo vás napadne, je použitie chemických prostriedkov na báze hydroxidov, ktoré majú vďaka prudkej exotermickej reakcii tendenciu nečistoty rozpúšťať. Tento spôsob riešenia upchatého odpadu však funguje len pri menších zaneseniach, no v zložitejších situáciách je prakticky neúčinný. Práve vtedy je na rade krtkovanie, ktoré potrubiu prinavráti jeho prirodzený splav aj bez nutnosti jeho výmeny.

Ako funguje krtkovanie?

Základom pre krtkovanie je profesionálne zariadenie, ktorého súčasťou je vystužená špirála. Tá sa rotačným pohybom postupne dostáva do hlbších častí potrubia a spolu s tým preráža zábrany tvorené nahromadenými nečistotami. Tie sa dostávajú z nižších úrovní potrubia až k jeho vstupu, kde sú zachytávané do nádob a následne vynášané do exteriéru domu. V interiéri vám preto nevznikne žiaden nechcený neporiadok. Účinnosť krtkovania sa zvyšuje, ak sú na špirále použité špeciálne frézovacie či čistiace nástavce a krtkovanie sa uskutočňuje v kombinácií s použitím chemických látok určených na údržbu odpadových rúr. Takýmto spôsobom je možné vyčistiť odpady z kuchynského drezu, umývadiel, vaní, sprchových kútov či WC. Celý proces je veľmi rýchly a najmä účinný. Krtkovanie si poradí s akýmkoľvek potrubím a dokonca spriechodní aj tie najodolnejšie usadeniny.

Azda žiadne potrubie nie je naveky odolné voči usadeniu nečistôt. Skôr či neskôr preto budete nútení aj vy dať ho profesionálne vyčistiť. Ak potrebujete vykonať krtkovanie v Bratislave a jej okolí, môžete si ho objednať na stránke inkanal.sk.