Úvod Uncategorized Elegantná pánska štylizácia na sviatky

Elegantná pánska štylizácia na sviatky

396
0
ZDIEĽAŤ

Sviatky sa blížia, a tak je čas pripraviť si nielen vianočné darčeky, ale aj svoj outfit. Pretože Vianoce sú časom, ktorý by sa mal sláviť s náležitou vážnosťou, preto stojí za zváženie, čo si chcete obliecť, aby ste sa prezentovali slávnostne a štýlovo. Prinášame niekoľko nápadov na pánsku sviatočnú štylizáciu.

Chytro

Mnoho ľudí trávi Vianoce výnimočne slávnostne, čo sa prejaví tak v pripravenej večeri, ako aj v domácej výzdobe. Outfit by potom mal byť rovnako elegantný a mal by vyjadrovať úctu k okolnostiam, ako aj k ľuďom zapojeným do vianočných príprav. Vhodným outfitom pre túto príležitosť sú oblekové nohavice a biela alebo modrá elegantná košeľa s kravatou alebo motýlikom. Pre takúto kombináciu stojí za to mať na sebe vestu a na vrch oblek alebo sako, ktoré samozrejme môžeme vyzliecť, ak nám je príliš teplo.

V slovenských domoch nie je zvykom nosiť topánky, ale aj o túto časť odevu by ste sa mali postarať. K tak elegantnému outfitu sa budú hodiť klasické, kožené poltopánky. Nezabudnite tiež zvoliť správne ponožky. Zvyčajne sú zladené s farbou topánok, ale v tomto prípade stojí za zváženie aj farby nohavíc.

Doplnkom takto elegantného vzhľadu budú kvalitné náramkové hodinky.

Pol formálne

Ďalší návrh na sviatočnú štylizáciu sa nesie v elegantnej neformálnej atmosfére, ktorá je kombináciou elegancie a mestskej ľahkosti. Preto navrhujeme kombináciu ležérnej košele, riflí klasického strihu alebo materiálových nohavíc s diagonálnymi vreckami a voľného saka. Štylizáciu dopĺňame topánkami jednoduchého strihu. Ak chceme nášmu vzhľadu dodať trochu viac výrazu, ale nechceme stratiť jeho elegantný charakter, môžeme si obliecť kárované nohavice s rovnou nohou alebo zvoliť výraznejšiu a kontrastnejšiu farbu saka, napríklad odkazujúcu na farby spojené s sviatkami, čiže zelená, červená alebo bordová.

Túto pol formálnu štylizáciu môžeme doplniť originálnymi ponožkami s geometrickými vzormi a klasickými topánkami športového strihu. V navrhovanom outfite vyzerajú dobre aj klasické pánske čižmy.

Rodinne a so štipkou humoru

Nie každá rodina pristupuje k Vianociam pateticky, a hoci sa tu samozrejme konajú oslavy, rodinné stretnutia sa nesú v duchu skutočnej radosti a zábavy. V takejto situácii si môžeme dovoliť pomerne voľný štýl, napríklad nosenie svetra s potlačou symbolizujúcou Vianoce: so sobom, vianočným stromčekom alebo ozdôbkami, jednoduché, pohodlné nohavice a vtipné ponožky. Namiesto svetra si môžeme obliecť aj košeľu s vianočnou potlačou, ktorá bude doplnená zeleným a červeným motýlikom alebo kravatou a manžetovými gombičkami tiež v slávnostnom štýle. Pre taký voľný vzhľad môžeme úspešne obuť klasické topánky aj športové tenisky.

Pri príprave slávnostnej štylizácie stojí za to vopred skontrolovať, akú úroveň formality alebo slávnosti hostitelia privítajú. Bez ohľadu na to, či to bude veľmi slávnostná alebo úplne voľná konvencia, nezabudnite vždy, aby bol Váš outfit upravený a premyslený.