Úvod Automagazín Dve vozidlá, ktoré sa jednoducho ovládajú a zabavia

Dve vozidlá, ktoré sa jednoducho ovládajú a zabavia

77
0
ZDIEĽAŤ
Dve vozidlá, ktoré sa jednoducho ovládajú a zabavia
Dve vozidlá, ktoré sa jednoducho ovládajú a zabavia

Nebaví vás už šoférovanie automobilu? Vaša manželka šoférovanie auta nemá rada? Alebo len hľadáte zábavu a rozptýlenie zo stereotypu? Pre všetkých, ktorí na uvedené otázky odpovedali áno, máme tip na dve vozidlá. Obe sa ovládajú intuitívne a obe vás odvezú, kam treba i zabavia ihneď po naštartovaní motora.

Na trojkolke splyniete s vozovkou

Tri kolesá a nízko posadené sedadlo šoféra dávajú tušiť, že na trojkolke Can-Am Ryker zažijete úplne nové pocity z riadenia. Toto vozidlo, ktoré je hybridom motorky, milujú dokonca aj dámy. Trojkolky sú oproti motorkám viac stabilné, ale rýchlosť dokážu vytiahnuť poriadne vysoko. Môžete však pokojne vyberať ostré zákruty aj v najvyššej rýchlosti, pretože trojkolky vás podržia pri každej situácii na diaľnici i mimo nej. Napríklad už spomínaná trojkolka Can-Am Ryker je proti prevráteniu zabezpečená viacerými systémami a samozrejmosťou je ABS. Riadenie Rykera je veľmi jednoduché. O všetko sa za vás postará automatická prevodovka twist-and-go. Ide o veľmi univerzálne vozidlo, v ktorom sa prevezie celá rodina, a to vďaka inovatívnemu systému ergonomického nastavenia. Podľa výšky šoféra dokážete nastaviť stúpačky, riadidlá a dokonca brzdy. V minulosti mali trojkolky problémy s dojazdom, ktorý sa podarilo u trojkoliek Can-Am zvýšiť. Na jedno natankovanie bez problémov prejdete až 400 km. Pri vysokých cenách paliva vás poteší aj znížená spotreba.

So štvorkolkou za dobrodružstvom

Komu nevoňajú tri kolesá, ten by mal vyskúšať jazdu na štvorkolesovom vozidle určenom na zábavu i prácu. Štvorkolka je vskutku univerzálna, a ak si vyberiete vhodný model, tak vám nielen pomôže na záhrade, ale vás aj zabaví vo voľnom čase. Štvorkolky s prívlastkom športové majú pohon na zadných kolesách. Po kopcoch, skalách či v bahne si prefrčia jedna radosť. Nikdy vás nenechajú v štichu. Zajazdite si s nimi v horách alebo sa prihláste na preteky. Je len na vás, akým spôsobom vyskúšate, čo všetko tento stroj dokáže. Športová štvorkolka miluje dobrodružstvo presne ako vy. Zostane však mierne zahanbená, keď vidí, čo všetko stihne za jeden deň urobiť jej rivalka úžitková štvorkolka. Stačí k nej pripojiť poľnohospodárske náradie a ona si poradí s kosením, oraním alebo prevozom náradia na pole. Vďaka pohonu na všetkých štyroch kolesách ide o ťahúňa, ktorého od cieľa nevzdiali žiadna prekážka.