Úvod Dom, byt a záhrada Druhy regálov: V čom sa líšia regály do pivnice a obchodu?

Druhy regálov: V čom sa líšia regály do pivnice a obchodu?

2043
0
ZDIEĽAŤ

Regál paletový, obchodný, plastový i z kovu. Je ich mnoho a každý slúži na niečo iné.

Aké základné typy regálov rozlišujeme, čo ich spája a čo naopak odlišuje?

Regále do obchodu

Regál – polica alebo sústava políc, ktorý nám umožňuje prehľadné usporiadanie a úsporu miesta pri skladovaní rôzneho materiálu. V predajniach sú obchodné regále využívané aj na vystavenie ponúkaného tovaru.

Druhy regálov

Podľa druhu skladovaného materiálu je možné regály rozdeliť na archívne, policové, paletové, konzolové, obchodné, ako aj regál do pivnice a iné.

Podľa materiálu, z akého sú regály zhotovené, ich delíme na drevené, kovové, plastové, prípadne regály zhotovené z rôznych kombinácií materiálov.

Ďalej môžu byť regály monolitné alebo stavebnicové, teda nastaviteľné, pripevnené na jednom mieste alebo pojazdné.

Starostlivosť o regály

O regály sa je nutné aj primerane starať, podobne ako o pracovný stôl do dielne či iný dielenský nábytok.

Pokiaľ ide o regály umiestnené doma, ich údržba omnoho jednoduchšia, stačí iba z času na čas zotrieť prach a vyhýbať sa vlhkosti. Regály, ktoré sú v pivniciach alebo na balkónoch, je nutné pravidelne poutierať, aby nenavlhli, hrozilo by totiž poškodenie povrchovej vrstvy. Rovnako tak ich môže poškodiť slnečné žiarenie, obzvlášť tie regály, ktoré sú nastriekané práškovou farbou sa môžu na slnku vysušovať a strácať náter, to však hrozí iba pri nadmernom a dlhodobom pôsobení slnka.

Iná situácia je pri starostlivosti o obchodné či skladové regály. Pokiaľ sú regály umiestnené v obchodnom, teda uzavretom priestore, poveternostné vplyvy tu nehrajú rolu. Tu ide najmä o bežnú údržbu zahŕňajúcu odstránenie prachu, prípadne prestriekanie poškodených, poškriabaných či hrdzavých miest. V každom prípade žiaden z regálov sa nesmie preťažovať nad doporučenú hmotnosť, ktorú unesie, inak hrozí zrútenie uloženého tovaru i celého regálu.