Úvod Zaujímavosti Chcete kúpiť nafukovací motorový čln? Dobrý nápad!

Chcete kúpiť nafukovací motorový čln? Dobrý nápad!

321
0
ZDIEĽAŤ
Chcete kúpiť nafukovací motorový čln? Dobrý nápad!
Chcete kúpiť nafukovací motorový čln? Dobrý nápad!

Ak vás v lete nebaví nečinne ležať na brehu či na pláži, môžete vyskúšať rôzne vodné športy. Samozrejme, že nie všetci sme športovci telom a duchom. V tomto prípade budete musieť nájsť iné aktivity, ktoré vás zabavia a vytrhnú z nudnej nečinnosti. My vám odporúčame vyskúšať plavenie sa na nafukovacom motorovom člne. Pozor na to, že takéto člny nie sú hračkou pre deti. Dokážu spraviť poriadnu fúkanú na každej hlave alebo vám zdvihnúť adrenalín do závratných výšok.

Motorové člny pre oddych, šport i zábavu

Nemáte dostatok financií na motorový čln pevnej konštrukcie? Nevadí. Ako začiatočníkovi vám bude stačiť nafukovací motorový čln. Ide o lode na predaj, ktoré sa dajú zakúpiť od pár stoviek eur až po cenu rovnajúcu sa cene SUV. Je teda na vás, do akého člna chcete investovať a čo od neho očakávate. Menšie motorové člny za dobrú cenu sú skôr rekreačným plavidlom, na ktorom odveziete partnerku a deti. Využiť ich môžu tiež rybári. Tí však častejšie siahnu po špeciálnych rybárskych člnoch s výbavou ako sú držiaky na prúty alebo sonarmi. Pri menších nafukovacích člnoch oceníte ich skladnosť. Bez problémov sa dajú naložiť na strechu vozidla, a preto sú veľmi obľúbené u dovolenkárov. Nejde o plavidlá ako jachty na predaj, ale zábavu si s nimi užijete. Väčšie nafukovacie člny so silnejším motorom sú určené na profesionálne využitie. Plaviť sa s nimi môžu len ľudia, ktorí vlastnia preukaz vodca malého plavidla. Vidieť ich môžete ako ťahače pri vodných športoch a dokonca aj na mori, kde bez problémov zdolajú vysoké vlny.  Vďaka veľkému výberu a variabilite nafukovacích motorových člnov si vyberie úplne každý.

Ako je to s riadením motorového člna

Na riadenie motorového člna so silnejším motorom budete musieť získať povolenie, akýsi vodičák na riadenie lode. Je jedno, či ide o hliníkový, alebo nafukovací čln. Zároveň si dobre premyslite, kde budete čln kormidlovať. Iné pravidlá sú počas plavby na vnútrozemských vodách a iné na kormidlovanie po mori. Ak budete chcieť riadiť loď len na vnútrozemských vodách a váš čln má motor silnejší ako 4 kW, budete si musieť spraviť už spomínaný kurz vodcu malého plavidla. V prípade, že sa aj s člnom vyberiete k moru, musíte absolvovať kapitánsky kurz. Neobávajte sa, že by ste kurz museli absolvovať v danej krajine. Dá sa spraviť aj u nás a platí vo všetkých medzinárodných vodách.