Úvod Dom, byt a záhrada Chcem zrub, musím stavať skutočný?

Chcem zrub, musím stavať skutočný?

1338
0
ZDIEĽAŤ

Zruby, či už slovenské alebo škandinávske, sú a vždy budú krásnym architektonickým skvostom. Poriadny zrub vyzerá útulne ako z rozprávky no vie byť zároveň moderný. Túžite po vlastnej chatke alebo zrube? Máte možnosť si ju spraviť aj doma. Niekedy je to možné dokonca aj v paneláku. Ako? Dozviete sa v článku.

Prerobiť si viete akúkoľvek stavbu

Kvalitný zrubový obklad viete použiť takmer na akýkoľvek dom. Niekto si dom obkladá lamelmi, niekto obkladačkami (áno, aj v exteriéri) a niekto dá prednosť vzhľadu tatranského zrubu. Okrem samotného obkladu máte možnosť využiť aj tatranské podbitie strechy, odkvapových rúr a okien, ktoré je najviac známe ako tatranský profil.

Začnite zrubovým profilom

Základom vytvorenia dojmu tatranského zrubu je obklad vytvorený zrubovým profilom. Dokážete tak aj tehlový alebo drevotrieskový dom premeniť na skutočný zrub. Okrem krásneho vzhľadu má takto obložený dom aj lepšie vlastnosti vďaka tepelnej izolácií, ktoré drevo poskytuje ako prírodný izolant.

Nezabudnite na terasy

Terasové dosky sú neodmysliteľnou súčasťou moderných zrubov. Ako sme už písali, zruby môžu byť aj moderné. Popri zrubovom profile, tatranskom profile a ostatných drevených prvkoch dokážete skvele zakomponovať aj rôzne moderné prvky a materiály. Pri takejto stavbe sa však radšej poraďte s bytovým architektom.

Vytvorte si doma poľovnícku miestnosť

S tatranskými profilom a zrubovým obkladom si dokážete premeniť aj panelákovú izbu alebo pivnicu na poľovnícku miestnosť. Už viac krát sa k nám dostali fotografie, kde si šikovní stavitelia vytvorili z nepeknej panelákovej pivnice poľovnícku miestnosť na oddych. Zrubový obklad, drevená podlaha, tatranský profil na strope, nejaké parožie, obrazy, nábytok a z pivnice sa odrazu stalo krásne útulné drevené útočisko v betónovej džungli. Ideálne na pokojné čítanie počas chladných zimných večerov.