Úvod Automagazín Batožina do strešného nosiču? Jednoznačne áno!

Batožina do strešného nosiču? Jednoznačne áno!

365
0
ZDIEĽAŤ
Batožina do strešného nosiču? Jednoznačne áno!

Strešný box sa nachádza na vrchu vozidla a používa sa ako ďalší úložný priestor na prepravu veľkých predmetov ako sú batožina, lyže, lyžiarky či ďalšie objemné predmety. Nie sú však štandardne dodávané vo všetkých vozidlách, takže ak hľadáte auto, je potrebné zvážiť strešný nosič, ak potrebujete viac úložného priestoru.

Benefity strešných boxov, o ktorých by mal vedieť každý užívateľ

Ak už máte vozidlo, ale nemá namontovaný strešný box, môžete si ho kedykoľvek zakúpiť. Medzi výhody patrí zväčšenie úložného priestoru vozidla, zväčšenie priestoru pre nohy vo vnútri vozidla a poskytnutie pevnej platformy na prepravu športového vybavenia. Posledný z nich je dôležitý, pretože ak správne nezaistíte športové vybavenie do strešného boxu či nosiča, môže sa stať, že počas jazdy budete ohrozovať nielen seba, ale tiež okolie.

Ako používať strešný nosič?

Väčšina strešných nosičov sa dodáva s niekoľkými komponentmi, bočnými koľajnicami a držiakmi. Na pripevnenie predmetov k strešnému boxu  pripevníte zariadenie so štyrmi bodmi kontaktu. Takto získate najvyššiu stabilitu. Počas viazania zariadenia držte popruhy pevne, aby ste nemuseli zviazať zväzky uzlov. Viazacie pásy obmotajte okolo zariadenia niekoľkokrát, a to na všetkých štyroch miestach, aby ste sa uistili, že je zariadenie správne pripevnené k strešnému nosiču.

Potenciálne problémy so strešnými nosičmi

Pravidelne kontrolujte strešný box, resp. nosič, či je správne pripevnený k hornej časti vozidla. Nosiče lyží sú vhodným spôsobom nielen na skladovanie lyží, ale tiež na prepravu a  uloženie batožiny, športového vybavenia a iných predmetov, ktoré sa nemusia zmestiť do interiéru vozidla. Výhodou je, že strešné boxy sú vo všeobecnosti jednoduché na používanie a štandardne vydržia po celú dobu životnosti vozidla.