Úvod Dom, byt a záhrada Prečo je dôležité po výstavbe alebo rekonštrukcii upratať?

Prečo je dôležité po výstavbe alebo rekonštrukcii upratať?

260
0
ZDIEĽAŤ

Samozrejme, prvým a najdôležitejším faktorom je vzhľad. Vaša kancelária po výstavbe, či rekonštrukcii nemusí byť len dokonale čistá ale musí zároveň spĺňať podmienky zdravotnej bezchybnosti. A práve toto hľadisko je často pri upratovaní zabudnuté.

Počas výstavby sa môžete stretnúť hneď s niekoľkými ťažkými druhmi znečistenia a to na jednom mieste.

Piliny, prach, farby, riedidlá sú všetko látky, ktoré cítite alebo vidíte, preto s ich odstránením nie je tak veľký problém.

Horšie je, že množstvo zdraviu škodlivých až toxických látok reálne nevidíte a teda si neuvedomujete, že môžu mať časom dosah na zdravie vás a vašich kolegov/zamestnancov.

Drobulinký prach napr. zo sadrokartónu môže byť na pracovisku prítomný aj niekoľko rokov po skončení stavebných prác.

Častokrát sa stáva, že prach je nutné odstrániť aj zo stropu. Jemný prach je potrebné citlivo ale dôkladne odstrániť aj z podláh, ktoré by sa neopatrným upratovaním mohli poškodiť.

Okná sú ďalším kľúčovým miestom, kde sa prach zvykne ukladať. Veľkou nevýhodou je, že rôzne šmuhy a zle umyté okná je vidieť aj z veľkej diaľky. Nečistoty bránia prenikaniu svetla do kancelárie. To má za následok zníženie množstva svetla. Predovšetkým v zime môžete ušetriť až 5% energie na vykurovanie tým, že nebránite prístupu svetla do kancelárie ale necháte vyhrievanie na slniečko.

Je výskumami preukázané, že v čistom prostredí sú zamestnanci produktívnejší a efektívnejší.

Postavebné upratovanie je oblasť, ktorú by ste mali nechať profesionálom. Tí presne vedia, kde nečistotu hľadať a ako sa jej efektívne zbaviť. Svojpomocné riešenia vás oberú o čas a výsledok zaručene nebude taký, ako by ho dosiahol profesionál.

Doteraz sme nespomínali ešte jeden dôležitý faktor, prečo by ste mali po výstavbe dostať kancelárie do špičkového stavu a tou je proces kolaudácie.

Podľa platných noriem musíte mať budúce pracovisko čisté a zdravotne spôsobilé. Trúfnete si sami dosiahnuť tento stav alebo to radšej zveríte do rúk profesionálnej firme, ktorá presne vie čo má robiť a ako má postupovať, aby nové priestory spĺňali najvyššie štandardy, čo do kvality práce, estetiky ale aj zdravia?

Na slovenskom trhu dlhodobo pôsobí profesionálna upratovacia služba Bemalux Cleaning Corp. s.r.o., ktorá má v portfóliu svojich služieb aj postavebné upratovanie.

Vďaka pravidelne preškolovanému personálu prináša roky tie najlepšie výsledky upratovania a to je jedným z dôvodov, prečo ich klientov nájdete v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici, či napríklad v Košiciach.

Keď neviete, kde špinu hľadať, nikdy ju neupracete. Preto nechajte postavebné upratovanie niekomu, kto za roky fungovania vyluxoval desiatky kancelárskych priestorov.