Úvod Zdravie a Štýl Ako zmierniť akné?

Ako zmierniť akné?

194
0
ZDIEĽAŤ

Biele pupáčiky nie sú len estetickým problémom na pleti ale aj znakom toho, že s vašou pokožkou nie je všetko v poriadku. A nie len s pokožkou. Ak sa akné neviete zbaviť kozmetikou na tento problém určenou mali by ste problém riešiť s lekárom. Pokiaľ vás ale biele bodky trápia len kde-tu a nepredstavujú väčší problém môžete sa ich vhodnou starostlivosťou o pleť zbaviť.

Čistá pleť

Čistá pleť je základom nie len pre obmedzenie tvorby akné na tvári ale aj na jej celkové zdravie a mladistvý vzhľad. Akné vzniká ak sa póry na pleti upchajú kožným mazom. V súčasnosti už existujú kozmetické produkty, ktoré dokážu vyčistiť nie len povrch pokožky ale aj póry.

Udržuje svoju pleť čistú, dôkladne odstráňte make-up a nečistoty, ktoré voľným okom ani nemusíte vidieť ako prach, peľ z ovzdušia alebo odumreté kožné bunky.Ako zmierniť akné?

Čomu sa vyhnúť?

Zamerajte sa na svoju pleť a vyberte si kozmetiku, ktorá je určená pre váš typ pleti. Nespoliehajte sa na odporúčania kamarátok. To čo pomohlo im nemusí pomôcť vám.

Vytláčanie akné tiež nie je dobrý nápad. Narušenie povrchu pokožky môže predĺžiť dobu hojenia. Do pokožky sa môžu dostať ďalšie baktérie a zápal sa môže nakoniec ešte zhoršiť.

Vhodná kozmetika:

  • Používajte kozmetiku pre váš typ pleti. Ak máte mastnú pleť siahnite po kozmetike na mastnú pleť, ak je vaša pokožka suchá vyberte si kozmetiku pre suchu pokožku.
  • Ak máte problém s akné a máte viac ako 30 rokov zaobstarajte si kozmetiku pre vás podľa veku. Kozmetické produkty pre 20 ročné vám môžu narobiť ešte viac problémov s pleťou než máte.
  • Pokiaľ pracujete v prašnom, suchom, vlhkom prostredí nebude vám stačiť bežná kozmetika na vyčistenie pleti ale je lepšie siahnuť po kozmetike, ktorá vyčistí aj vaše póry.

Podporiť zdravie a obranyschopnosť pokožky môžete aj vhodnými sérami a maskami. Zamerajte sa na produkty, ktoré majú čistiace, hydratačné a protizápalové účinky.

Pokiaľ sa bielych pupáčikov nedokážete zbaviť ani napriek dôkladnej starostlivosti mali by ste zájsť za kožným lekárom. Len ten môže zistiť presnú príčinu vzniku akné a vhodnou liečbou vás tohto problému zbaviť.