Úvod Uncategorized Investičné zlaté odliatky vs. mince: Do čoho sa oplatí investovať?

Investičné zlaté odliatky vs. mince: Do čoho sa oplatí investovať?

82
0
ZDIEĽAŤ
Investičné zlaté odliatky vs. mince: Do čoho sa oplatí investovať?
Investičné zlaté odliatky vs. mince: Do čoho sa oplatí investovať?

Chcete začať investovať do zlata? V súčasnej dobe máte tú možnosť, a to hneď niekoľkými formami. Môžete si, napríklad, zaobstarať zlaté odliatky alebo zlaté mince. Ktorý produkt sa oplatí viac, z hľadiska dlhodobej investície? Na to sme sa pozreli o čosi bližšie!

Veľmi obľúbené sú v dnešnej dobe zlaté zliatky alebo inak povedané odliatky. Tie sa totiž predávajú aj spolu s certifikátom, pričom po zakúpení budete mať istotu, že ste investovali do pravého zlata a budete mať aj garanciu rýdzosti. V tomto prípade však existujú dva hlavné druhy. Môže ísť o zliatky s nálepkou alebo hologramom.

Ak chcete skutočne investovať rozumne, zliatky s hologramom sú tým správnym riešením. Metóda, akou sa aplikuje hologram do zliatku sa totiž používa aj na zabezpečenie bankoviek a cestovných pasov vo vyspelých krajinách. Budete tak mať istotu, že vlastníte originálny produkt, ktorý nie je možné nejakým spôsobom okopírovať. Investičné zlatov podobe švajčiarskych zliatkov s hologramom vyniká oproti iným produktom, a to dosť výrazne.

Zlaté mince

Čo sa týka zlatých mincí, pri ich kúpe vo väčšine prípadov nedostanete žiadny certifikát. Ich cena je preto aj nižšia. Pokiaľ chcete nakúpiť lacnejšie, riešením sú pre vás zlaté mince, no ak si chcete čo najviac uchovať svoje bohatstvo a zhodnotiť našetrené peniaze, zlaté zliatky s hologramom sú tou správnou voľbou.

Gilošový obraz

Zliatky vyrábané vo švajčiarskych rafinériách majú aj gilošový obraz, ktorý sa mení pri miernom pohybe. V ruke tak budete držať pravé odliatky so zaručenou garanciou a zaručene si ich hneď zamilujete. Giloše na týchto zliatkoch sú totiž aplikované prostredníctvom technológie, ktorej názov je Kinebar. Tá sa používa aj na zabezpečenie cestovných pasov a iných dôležitých dokumentov.