Úvod Dom, byt a záhrada Ako vybrať dokonalú plachtu? Poznáme odpoveď!

Ako vybrať dokonalú plachtu? Poznáme odpoveď!

229
0
ZDIEĽAŤ
Ako vybrať dokonalú plachtu? Poznáme odpoveď!
Ako vybrať dokonalú plachtu? Poznáme odpoveď!

Ak sa o posteľnú bielizeň správne staráme, môže nám vydržať naozaj dlho. Každá tkanina však má svoju životnosť, ktorá klesá praním aj používaním. Potrebujete doplniť zásobu plachiet vo vašej domácnosti a neviete, ako začať? Máme pre vás zopár tipov, ktoré vám výber plachiet uľahčia.

Správna plachta je dôležitá pre pokojný spánok

Aj keď sa to tak na prvý pohľad nezdá, plachty vplývajú vo veľkej miere na kvalitu nášho spánku. Preto by ste mali výberu plachty venovať dostatok času.

Ak hľadáte plachtu na klasické postele pre dospelých, začnite rozmerom. Väčšina plachiet pre dvojlôžkový matrac má rozmery 180 x 200 cm. V prípade, že potrebujete nové plachty aj pre jednolôžkové matrace, najčastejší rozmer je 90 x 200 cm.

Vedeli ste, že…

… plachty z mikroplyšu majú skvelé termoizolačné vlastnosti a v zime vás príjemne zahrejú?

Akonáhle viete, aký rozmer hľadať, je na čase vrhnúť sa na materiál. Práve materiál je totiž zodpovedný za to, ako sa pri spánku budete cítiť.

Ak prichádza zima a chladné obdobie, môžete vyskúšať plachty z mikroplyšu. Tieto plachty sú neuveriteľne príjemné na dotyk, majú hrejivé vlastnosti a nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť.

Foto:plachta_mikroplys.jpg

Nové plachty pre deti

Pri výbere novej posteľnej bielizne nezabudnite ani na vašich najmenších. Opäť však začnite rozmermi, z ktorých sa presuňte na materiál a váš výber zakončite farbou.

Detské plachty by mali ladiť s rozmanitými vzormi detských obliečok, čo vzhľadom na ich širokú ponuku, nebude problém. Pre deti sú ideálne froté plachty, ktoré sú jednoduché na údržbu, dobre držia svoje farby a sú veľmi príjemné na dotyk.

Kvalitu spánku ovplyvňuje nielen pyžamo, teplota v spálni, paplón či perina ale aj plachta, na ktorej spíte. Jej výber by ste nemali zanedbať, aby ste si dožičili pokojný spánok počas každého ročného obdobia. Viete, ako vybrať ideálnu plachtu?