Úvod Dom, byt a záhrada Jedáleň je srdce každej domácnosti: Aké kúsky patria medzi jej absolútny základ?

Jedáleň je srdce každej domácnosti: Aké kúsky patria medzi jej absolútny základ?

192
0
ZDIEĽAŤ
Jedáleň je srdce každej domácnosti: Aké kúsky patria medzi jej absolútny základ?

Pohodová atmosféra sa bez dobrého posedenia jednoducho nezaobíde. Stolička spolu so stolom sú nerozlučnou dvojicou, ktorá tvorí „must have“ zariadenie každej jedálne.

Počet stoličiek sa väčšinou odvíja od počtu členov domácnosti a prípadných hostí. Aké kreslo na jedenie si zaobstarať do menšej kuchyne? Ideálnym riešením je stolička do jedálne bez lakťových opierok s nižším operadlom. Do priestranných jedální si môžete zaobstarať aj veľkorysé jedálenské kreslá s pohodlným vysokým operadlom a opierkami pod ruky. Pri nákupe by ste mali  brať do úvahy celkový vzhľad, dostatok miesta i samotné pohodlie.

Stolovanie so štýlom

Stoličky do jedálne už nebývajú také strohé ako kedysi. Trh ponúka stoličky doslova od výmyslu sveta! Na stolovanie vám poslúžia stoličky drevené, kúsky z kovu alebo plastu. Ich sedáky a operadlá bývajú rôzne tvarované, aby sa zabezpečilo čo najpohodlnejšie sedenie. Ak si práve vyberáte stoličky do jedálne, pri nákupe myslite na to, aby pri stole dobre vyzerali nielen z dizajnového hľadiska, ale aj z pohľadu veľkosti a výšky. Dbajte na samotné vlastnosti, či už ide o materiál, hĺbku sedu, výšku sedadla alebo operadla. Sedadlo by malo byť vo výške zhruba 45 centimetrov, rovnako tak by malo byť aj široké. Samozrejme, stoličky by sa vám v prvom rade mali aj páčiť.

Nech žije jedlo!

Aj vy tak zbožňujete vychutnávanie si večere alebo obeda? Užite si chvíle stolovania na maximum. Ako? Nepodceňujte technické detaily! Okolo stola musíte mať dostatok miesta nielen preto, aby si nohy stoličiek pri posúvaní a premiestňovaní neprekážali, ale aby ste s nimi mohli hýbať. Minimálna plocha, ktorú k tomu potrebujete, je 55 x 55 centimetrov. Ako sa zariadiť? Neprisúvajte stôl príliš k stene alebo pred skrinky so zásuvkami a otváracími dvierkami. Jedálenské kreslá alebo stoličky do jedálne si zaslúžia priestor – aby vynikli, rovnako tak, aby vám poskytli želané pohodlie.