Úvod Financie a ekonomika Ako preplávať krízou bez straty hodnoty úspor? Je tu investičné zlato!

Ako preplávať krízou bez straty hodnoty úspor? Je tu investičné zlato!

673
0
ZDIEĽAŤ

Máme pre vás radu nad zlato! Finančná kríza sa nezadržateľne blíži a ak uvažujete nad tým, ako ochrániť svoje úspory, už ďalej nerozmýšľajte. Je tu investičné zlato, ktoré prináša hneď niekoľko cenných výhod.

Predtým, ako si investičné zlato predstavíme detailnejšie, uviesť je potrebný základný fakt. Na investičné zlato sa nevzťahuje daň z pridanej hodnoty. Pre niekoho maličkosť, no ak sa do zlata chystáte investovať svoje úspory, tento fakt zohráva dôležitú úlohu. Vezmime sa napríklad nehnuteľnosti. Keď kupujete a predávate nehnuteľnosť, platíte daň. Teda určitá časť vašich peňazí jednoducho zmizne bez toho, aby ste z toho vy profitovali.

Populárne investovanie do nehnuteľností má ešte niekoľko nevýhod – nehnuteľnosti sú drahé, teda nie sú dostupné pre každého, kto chce svoje peniaze investovať. Naviac, pred investovaním do nehnuteľností by ste sa mali vyznať vo svete realít, aby ste nekúpili „mačku vo vreci“. Daň z pridanej hodnoty negatívne vplýva aj na nákup iných investičných artiklov, ako napríklad starožitností a umenia. A ešte jedna vec – je potrebné myslieť na to, aby si hmotný statok, do ktorého investujete peniaze, dlhodobo držal svoju cenu a neklesal na hodnote. Predsa len, po skončení krízy ho pravdepodobne budete chcieť opäť premeniť na peniaze…

Zlato bez straty hodnoty

Výhodou zlata ako materiálu je jeho vysoká odolnosť. Zlato znenie aj hrubé zaobchádzanie, poveternostné vplyvy a odolá aj požiaru. Vaše peniaze sú tak úplne bezpečne chránené. Zlaté tehly, mince a odliatky sú skvelou investíciou, keďže sa s nimi obchoduje na celom svete. Naviac, zlaté mince sa dajú zohnať aj za nižšie ceny, investovať tak do nich môžete aj v prípade, že nechcete investovať niekoľko desiatok tisíc eur.

Tak na čo ešte čakáte? Neváhajte a ochráňte svoje úspory pred blížiacou sa finančnou krízou aj vy!