Úvod Zdravie a Štýl Ako oddychovať? Toto sú 4 tipy ako na to

Ako oddychovať? Toto sú 4 tipy ako na to

135
0
ZDIEĽAŤ
Ako oddychovať? Toto sú 4 tipy ako na to

Žijeme skutočne v rýchlych časoch. Človek si to častokrát zrejme ani ani neuvedomuje, ale naozaj sa súčasná spoločnosť dennodenne ženie. Či už za prácou, za uznaním, za svojimi cieľmi alebo čímkoľvek iným. Je to jednoducho tak, taký je trend. O to dôležitejšie však je, aby ľudia nezabúdali na to, že musia dbať na oddych, alebo ak chcete fyzický alebo psychický relax. To sú faktory, ktoré sa v priebehu rokov stali vyslovene nevyhnutnými, a na ktoré by sa rozhodne nemalo zabúdať.

V tomto texte vám dáme 5 tipov na to, ako dbať o svoju mentálnu či fyzickú hygienu. Vo všeobecnosti platí, že je to individuálne, pričom platí, že ak niečo na vás vplýva v pozitívnom zmysle, nemusí to tak byť aj na vaše okolie a zas naopak.

Robte opak toho, čo robíte. Okej, táto veta môže znieť mierne mätúco, ale nie je to tak. Ak sa živíte manuálne, a teda, ak napríklad pracujete v obchode, na stavbe či ako šofér či pri páse v továrne, je dôležité, aby ste mali oddych,  kde vaše telo bude oddychovať a pracovať bude vaša myseľ. Ideálne je čítanie, pozeranie seriálu, učenie sa nového jazyka, prípadne čítanie zaujímavostí alebo dokonca videohry. Ak je to naopak, a pracujete v kancelárii, respektíve musíte niečo vymýšľať, tvoriť a podobne, mentálna hygiena by mala byť nastavená na manuálne poňatie, a teda práca v záhrade, cvičenie, jóga a záležitosti, aké sú toto.

Nájdite si čas. Nemám čas, to nestíham. Frázy, ktoré počúvame často, denne a sme neraz ich autormi aj my. Nie je to tak. Čas na seba, aspoň nejaký malý, má každý, respektíve mal by mať, nesmiete zabúdať na to, že síce máte povinnosti, chcete vyhovieť svojmu okoliu, ale netreba zabúdať na čas pre samého seba. Platí to napríklad aj pre športové hviezdy. Napríklad, Cristiano Ronaldo, hviezda Juventusu Turín, je jeden z najsledovanejších ľudí na svete, ale nezabúda na to, že aspoň pár hodín do dňa ho nikto nevidí, je offline a venuje sa sebe a ľuďom, ktorých má rád.

Jednoducho, vie si na seba nájsť čas, i keď je pod veľkým tlakom. O tomto presne hovoríme. A na Ronalda to následne vplýva aj na ihrisku, v drese Juve je, čo sa týka služieb, kde sú ponuky pre futbal, v každom zápase veľkým adeptom na to, že dá gól. Aktuálne je zaujímavý kurz na to, že Juventus Turín bude jedným z tímov, ktoré skončia v TOP 4 talianskej Serie A pre túto sezónu. To by znamenalo, že si zahrá v nasledujúcom ročníku Ligy majstrov, tento kurz aktuálne predstavuje hodnotu 2,00. K prípadnému štvrtému miestu by mal Zebrám pomôcť aj práve Ronaldo. A to, aké výkony CR7 predvádza je výsledkom jeho návykov, aj hľadania času na seba.

Pravidelnosť. Oddýchnuť si raz je v pohode, ale v dlhodobom horizonte to nič neznamená. Ak chcete byť dlhodobo v poriadku, či už fyzicky alebo psychicky, je potrebné, aby ste oddychovali pravidelne, aj keby trošíčku, ale predsa. Ľudia sa vo veľkej miere snažia pochopiť ako funguje ich duša či myseľ. Musíte tomu nastaviť pravidelnosť, potom to budete cítiť aj vo svojej práci a celkovo budete šťastnejší, čo potvrdzujú aj psychologické štúdie rôznych univerzít vo Veľkej Británii alebo Spojených štátoch amerických. Otázka častokrát znie, ako správne oddychovať. Presná odpoveď na to ale neexistuje.

Rôznorodosť. A na záver ešte jeden tip, skúste byť v tom, čo robíte, aby ste oddychovali, rôznorodí. Keď to nebude stále to isté, bude to na vás vplývať ešte výyraznejšie. Samozrejme, ak oddychujete jedným spôsobom a je to zaužívané, nič proti tomu. Ako píšeme v úvode, je dôležité, aby to fungovalo predovšetkým na vás.