Úvod Uncategorized Aké sú najpoužívanejšie typy plotových brán?

Aké sú najpoužívanejšie typy plotových brán?

318
0
ZDIEĽAŤ
Aké sú najpoužívanejšie typy plotových brán

Typ plotovej brány, ktorá bude k plotu osadená, závisí od samotného typu plotu a účelnosti, akú od nej očakávame. Medzi základné štyri typy brán patria jednokrídlové, dvojkrídlové brány, posuvné brány na koľajniciach a samonosné posuvné brány.

Klasické jednokrídlové brány sú najčastejšie používaným typom brán pre vstup a výstup osôb na pozemok. Ich dizajn aj celkový výška je vždy prispôsobená typu plotu. Sú obľúbené ako vstupné bránky do záhrad, ako reprezentačné bránky pre rodinné domy a hojne sa využívajú aj ako bránky na voliéry pre domáce zvieratá. Uzamykanie si majiteľ volí podľa preferencií klasické na zámok alebo elektrické na diaľkové ovládanie.

Dvojkrídlové plotové brány s minimálnym priechodom 3 metre sú určené najmä na vjazd a výjazd vozidiel. Otváranie dvojkrídlových brán môže byť manuálne alebo pomocou motorizácie.

Ďalší typ plotových brán predstavuje riešenie pre pozemky s obmedzeným priestorom na otváranie a zatváranie. Posuvné brány fungujú pomocou zabudovanej koľajnice alebo ako samonosné brány.

Posuvným bránam s koľajnicou sa krídlo brány pohybuje pomocou koliesok umiestnených na spodnej hrane brány po koľajnici osadenej do betónového základu po celej dĺžke brány.

Oproti tomu samonosné brány majú koľajnicu na spodnej časti rámu brány a kolieska sú pevne prichytené k betónovému základu. Betónový základ pre kolieska je približne ⅓ z celkovej dĺžky brány a plynulému fungovaniu brány nevadí ani sneh alebo väčšie znečistenie okolia.