Úvod Zdravie a Štýl Aké druhy lamelových roštov poznáme?

Aké druhy lamelových roštov poznáme?

596
0
ZDIEĽAŤ
Aké druhy lamelových roštov poznáme?

Spoznajte rošty do postele so zameraním na ich charakteristiku aj delenie, ktoré vám priblížime na nasledujúcich riadkoch. Prezradíme vám tiež, ktorá spoločnosť sa zaoberá ich výrobou a kde sa dajú zakúpiť.

Čo by ste o lamelových roštoch mali vedieť

Rošty do postele slúžia vo všeobecnosti ako podklad pod matrac, podporujú jeho funkcie a predlžujú jeho životnosť. Rozlišujeme viaceré typy roštov, ktorých využitie sa líši v závislosti od typu matraca, pod ktorý ich použijeme. Zatiaľčo pevné rošty sa teda odporúčajú v prípade pružinových matracov, lamelový rošt tvorí ideálnu kombináciu s penovými a latexovými matracmi. Vynikajú predovšetkým svojou schopnosťou pruženia a odvetrávania lôžka, pod ktorým sú vložené.

V rámci kategórie lamelových roštov následne rozlišujeme tri hlavné podkategórie. Tou prvou sú nepolohovateľné, teda pevné lamelové rošty, ktoré patria všeobecne medzi cenovo najdostupnejšie rošty. Pokiaľ naopak hľadáte polohovateľný rošt s možnosťou nastavenia ideálnej výšky v časti pre nohy aj pre hlavu, na výber máte dve možnosti. Ručne polohovateľné rošty s popruhom alebo motorové rošty disponujúce elektrickým motorom na diaľkový, prípadne integrovaný ovládač.

Kde si možno zadovážiť kvalitné rošty slovenskej výroby

Na Slovensku sa máloktorý výrobca lamelových roštov môže pochváliť tým, že je držiteľom certifikátu FSC garantujúceho pôvod materiálu použitého pre výrobu konkrétneho produktu. Je to však prípad slovenského výrobcu Materasso, ktorý sa popri roštoch do postele venuje taktiež výrobe matracov, anatomických a antialergických vankúšov, antialergických paplónov,  čalúnených postelí, kresiel a doplnkov vo forme matracových chráničov, poťahov, ako aj ďalšieho príslušenstva slúžiaceho na ochranu matracov.

Uvedený sortiment je dostupný v ponuke internetového predajcu Matracentrum, profesionálneho a certifikovaného e-shopu. Ten vyniká svojou rýchlosťou, keďže vašu objednávku odošle v priebehu najbližšieho pracovného dňa, a tak vám môže byť doručená už do 48 hodín, respektíve do 5 pracovných dní. V prípade nákupov tovaru s minimálnou hodnotou 150 eur vás navyše určite poteší poštovné zadarmo.