Úvod Zdravie a Štýl 9 tipov, ako nosiť košeľu

9 tipov, ako nosiť košeľu

4458
0
ZDIEĽAŤ

Myslíte si, že uhladenosť a galantnosť nie je práve Váš štýl? Košeľa je synonymom týchto hodnôt, no ide aj o nadčasový kúsok, ktorý sa hodí takmer na každú príležitosť a ku každému typu chlapa. Ide o to, ako ju doladiť. Magazín gazda.sk a neodolateľný web Buď chlap! Vám ponúkajú niekoľko tipov, ako nosiť košeľu vzhľadom k charakteristickým črtám jednotlivých pánov. Možno k niektorým z nich patríte, alebo si nájdite svoj vlastný  a jedinečný štýl.

Party man

kosela-pre-panov-tehlova-20-01

V Británii by Vás kedysi nevpustili na diskotéku, pokiaľ by ste nemali oblečený komplet elegantný outfit. Dnes už stačia iba vkusné topánky. Ale prečo nechodiť na party v košeli i u nás? Biele tenisky, tmavé rifle a slim fit košeľa s efektom vyhrnutých rukávov v akejkoľvek farbe určite nič nepokazia. Možnosťou je tiež predĺžená košeľa, úzke nohavice ohnuté na konci a jednoduché boat (alebo driving) topánky bez ponožiek. Takáto kombinácia sa hodí skôr pre mladšie ročníky, no ak sa cítite mladý duchom, za pokus to stojí. Pokiaľ ide o letnú party, dajte si tielko a naň rozopnutú košeľu. Stanete sa tak nesmierne mužný a neodolateľne príťažlivý. 

Gentleman 

modra-panska-kosela-v101

Ženy milujú zdvorilých a dobre upravených pánov. Nebojte sa, nebudete vyzerať ako zo starých filmov. Gentlemani nevymreli a stále majú svoj štýl. Skúste desert topánky, pokojne aj úzke rifle, košeľu, kravatu a sako. Pokladá sa to za dokonale gentlemanské, ale nezabúdajte sa tak i správať. 

Retro

stylova-panska-kosela-canel-1403

Skúste sa obliecť ako vyššie uvedený gentleman, ale zvoľte hnedú farbu. Namiesto saka si dajte vestu. Tento návrat z minulosti je dokonalosť sama o sebe. A prosíme, zabudnite na tie kacírske myšlienky, že hnedá je len pre starších pánov!

Mám svoj štýl

letna-panska-kosela-biela-1601

Zakasaná biela košeľa s krátkym rukávom a motýlik, k tomu kraťasy a opasok. Určite zaujmete. Môžete zvoliť pokojne aj farebnú košeľu. K tomu zlaďte ľahké topánky. V prípade chladu pokojne doplňte svetrom. Ale v podstate ide o Váš štýl, tak prejavte svoje ja!

Pán tajomný

tmavomodra-panska-kosela-v112

Čierna úzka košeľa, čierne nohavice. Pokiaľ chcete pôsobiť uvoľnenejšie, skúste čierne conversy. Ak chcete pôsobiť o niečo elegantnejšie, doplňte to mokasínami a dokonalou bodkou bude čierna úzka kravata. Čím záhadnejší ste, tým žiadanejší budete!

Chlapec z dediny

zelena-kosela-s-kratkym-rukavom-al-61

Karované košele pridávajú na mladosti, sviežosti a veselosti. Skúste károvanú košeľu s krátkym rukávom doplniť trakmi a slim kraťasami. Letný outfit doplňte voľnými topánkami. Pokiaľ si nechávate narásť bradu, ste úplne štýlový!

Pre veselé kopy

kosela-s-kratkym-rukavom-cerveno-zelena-alo-62

Kvetovaná či inak vzorová košeľa vypovedá o Vašej veselej povahe. Nebojte sa bodiek, kvetiniek, čohokoľvek. K tomu klobúčik a tohtoročne obľúbené úzke kraťasy s ohnutým koncom. Budete pôsobiť hravo a bláznivo, presne ako si to leto pýta.

Pohodový týpek

letna-panska-kosela-biela-1601

Široké biele lanové nohavice, šľapky (alebo sandále) a k tomu voľná biela košeľa. Štýlové okuliare, pletené náramky alebo hrubý kožený – toto je to, čo robí z muža plážového pohoďáka. K tomu letné opálenie a originálna hudba. Tento bohémsky štýl musíte v lete jednoducho milovať!

V jednoduchosti je krása

fialova-panska-kosela-s-kratkym-rukavom-am-b

Obyčajné tenisky, ale pokojne si dajte aj nesmrteľné Air force one, voľné kraťasy do kolien, ktoré doplníte košeľou s krátkymi či vyhrnutými rukávmi, napríklad so stojačikovým golierom alebo zaujímavou potlačou. Neodolateľne pôsobí aj popover košeľa. Nič komplikované, určené na každodenné nosenie a predsa, tá košeľa tomu jednoducho dodáva šmrnc!

Možnosti je omnoho viac, no myslíme, že našich pár tipov stačilo na to, aby ste si plne uvedomili, že košeľa nemusí byť vôbec nudná. 

Zdroj: fashionbeans.com

Foto: budchlap.sk