Úvod Zdravie a Štýl Elektrokolobežka je najlepším riešením, ako sa pohybovať na krátku vzdialenosť a šetriť pritom...

Elektrokolobežka je najlepším riešením, ako sa pohybovať na krátku vzdialenosť a šetriť pritom životné prostredie

2442
0
ZDIEĽAŤ
elektrické kolobežky nový dopravný prostriedok

Cesta do práce sa stáva v niektorých mestách nielen stresujúcou, ale aj ťažkou skúškou, ktorú musia ľudia denne prekonávať. Dôvodom je preplnenosť našich miest a veľké množstvo áut, ktoré ľudia vlastnia a využívajú. Nepomáha už ani verejná doprava, ktorá síce situáciu odľahčí, no na upokojenie a ľahký prejazd určite nepostačuje. Možnosťou, ako tento fakt zjemniť je nielen preprava pomocou bicyklov, ale aj kolobežiek. Kolobežky už dávno nie sú len také, ako ich poznáme z minulosti, ale k dispozícii sú aj poháňané na elektrický motor. Vďaka nemu sa využívaním tohto prostriedku nenarobíte a dokážete sa vyhnúť kolónam, ktoré vám zbytočne berú drahocenný čas. Elektrokolobežky majú množstvo výhod, o ktorých ste doteraz možno ani len nepočuli.

Jednou z nich je ich veľkosť, vďaka ktorej ich môžete umiestniť nielen v malom byte, kancelárií, ale aj v aute. V prípade, že vás jazda na nej omrzí, môžete ju ľahko zložiť a niesť v ruke alebo v taške. Prestúpiť tak počas cesty môžete na verejnú dopravu alebo do auta, ktoré máte odstavené na veľkom parkovisku. Tieto prostriedky sa čoraz viac stávajú populárnejšou alternatívou k verejnej doprave, kedy nemusíte byť závislý na spojoch a harmonogramoch.

Vďaka polohovateľnej rukoväti si môžete kolobežku dokonale prispôsobiť svojej výške a postave tak, aby vás počas jazdy nebolela chrbtica a ani iná časť tela. Ak si zakúpite niektorú z najvyšších tried, tie majú motor integrovaný priamo v zadnom koliesku a teda sa nemusíte báť, že by vám spadla retiazka ako na bicykli. Výhodou, ktorú musíme spomenúť je aj ekologické cítenie, vďaka ktorému tento dopravný prostriedok nijakým spôsobom neznečisťuje naše životné prostredie. Keďže kolobežka nie je vybavená spaľovacím motorom, nevytvára žiadne plyny a na jej prevádzku nepotrebujete ani žiadne palivo. Pokojne teda môžeme povedať, že ide o nový ekologický spôsob dopravy, ktorý si väčšina ľudí zamiluje.

Ak vás kolobežka na elektrický pohon zaujala, mali by ste ju vyskúšať. Ešte predtým, ako si ju  zakúpite porozhliadnite sa po tom, čo vám trh ponúka. K dispozícii je obrovské množstvo produktov, ktoré sa odlišujú nielen značkou a kvalitou, ale aj cenou a funkciami. Vybrať by ste si mali aj podľa toho, akú vzdialenosť na nej potrebujete precestovať. Výbornou voľbou je kolobežka Globber ONE K E-MOTION, ktorá je nielen jednoduchá a kompaktná, ale v neposlednom rade aj rýchla. Na jedno nabitie s ňou prejdete 30 kilometrov, čo vám do práce alebo na presun po meste bude úplne postačovať. Súčasťou tohto modelu je aj kotúčová brzda a predné a zadné osvetlenie, ktoré sa stará o vašu bezpečnosť. Pevnosť prostriedku zaručuje konštrukcia z leteckého hliníka, ktorá prináša odolnosť a nízku hmotnosť výrobku. Ak hľadáte možnosť, ako ušetriť svoj čas cestovaním na krátke vzdialenosti, elektrická kolobežka je pre vás tým najlepším riešením.