Úvod Zdravie a Štýl 2 rady ako sa prichystať na prvú rodinnú lyžovačku

2 rady ako sa prichystať na prvú rodinnú lyžovačku

1159
0
ZDIEĽAŤ

Mohlo by sa zdať, že jediným vaším úhlavným nepriateľom pri rodinnom lyžovaní môže byť zlé počasie. Pokiaľ  budete v teple, nebude pršať alebo prevládať tuhý mráz, máte vyhraté. Veď čo iné by sa mohlo pokaziť?

Lenže ako to už s deťmi býva, budú plakať. Budú sa sťažovať. Nebude sa im niečo páčiť, keď im lyžovanie hneď nepôjde.

Ale takisto to pre nich môže byť pôžitok, ktorý budú chcieť zažívať rok čo rok.

Ukážeme vám, ako to dosiahnuť.

Na rezorte záleží

Lyžiarske strediská si počas rokov vybudovali svoju tradíciu, ktorú ovplyvňuje terén a podmienky pre lyžovanie.

To posledné, čo by ste si želali, je prísť lyžovať so svojimi malými deťmi do strediska, ktoré sa hemží len skúsenými lyžiarmi a v ponuke má len náročné zjazdovky. Takisto by nebolo nič príjemné vybrať si stredisko a nakoniec zistiť, že je tak preplnené, že musíte medzi lyžiarmi kľučkovať. Aby ste sa naučili dobre lyžovať potrebujete viac priestoru a hlavne vidieť menej skúsených lyžiarov, aby ste sa nezačali porovnávať,  a tak rýchlo nemali pocit, že sa vám nedarí.

Vyskúšať preto môžete napríklad stredisko Ski Tále v Nízkych Tatrách. Je ideálne pre rodinné dovolenky a 6 vlekov s kapacitou 4110 osôb za hodinu vám zaručí, že budete mať pohodlie. K dispozícii budete mať náročnejšie i menej náročné trate. Takisto svah vyhradený len pre začiatočníkov.

A to najlepšie, nemusíte cestovať hore dole, pretože len kúsok od strediska máte skvelé ubytovanie v Tatrách vo štvorhviezdičkovom hoteli Partizán.

Zvážte školu lyžovania

Ak už aj viete lyžovať, nesnažte sa učiť svoje deti. Ak by im niečo nešlo a tlačili by ste na ne, len by ste si ich rozhnevali. Ak budú v škole spolu s ďalšími deťmi, nielenže budú pod dohľadom skúsených inštruktorov, ale si aj nájdu nových kamarátov.

Ak ste sa naučili lyžovať, skvelé. Len to z vás automaticky nerobí aj dobrého učiteľa. Možno sa to pre rodiča ťažko počúva, keďže svojim deťom chce niečo odovzdať, ale pri lyžovaní sa svojím inštinktom neriaďte. Dostal by vás s veľkou pravdepodobnosťou do šlamastiky, keby boli vaše deti z vášho vysvetľovania otrávené.

Viac informácií nájdete na www.partizan.sk