Úvod Automagazín 2 najlepšie tipy pre výber vhodnej autopožičovne

2 najlepšie tipy pre výber vhodnej autopožičovne

1981
0
ZDIEĽAŤ

Tie časy, kedy si ľudia hľadali autopožičovňu len kvôli prenájmu auta na dovolenku, sú dávno za nami. Dôvody, pre ktoré ľudia chcú využiť prenájom, sa značne rozšírili. Nielen dovolenky, ale aj sťahovanie, road tripy, pohodlný odvoz z jedného mesta do iného, na podnikateľské účely v podobe operatívneho leasingu.

Čo bolo kedysi novinkou, je dnes vysoko konkurenčným podnikaním.

Bez ohľadu na to, či si vyberiete požičovňu áut v Bratislave, Banskej Bystrici, Poprade či Košiciach, pamätajte na nasledovné tipy, ktoré vám pomôžu vybrať si to najvhodnejšie riešenie pre vás.

Pozrite si viacero možností

Na internete stačí zadať slovo „autopožičovňa“ a v momente máte desiatky možností na výber. No nemusí platiť, že hneď prvá autopožičovňa je tá najlepšia pre vás. Niektoré sa môžu sústrediť viac na úžitkové vozidlá ako osobné. Niekde zasa nemusia mať možnosť prenájmu takej triedy vozidla, ktoré by najlepšie vyhovovalo vašim kritériám. Niektoré autopožičovne majú výhodnejšie cenové ponuky, niektoré menej a rôzne otváracie hodiny. Ak auto potrebujete na poslednú chvíľu alebo v presne stanovený čas, toto môže byť kľúčové kritérium a nesplní ho každá požičovňa áut.

Majte jasnú predstavu, čo potrebujete

Všimli ste si to? Nenapísali sme čo chcete. Ale čo potrebujete. Totižto, môže vás osloviť nejaká ponuka auta, výhodná cena alebo to, ako vyzerá.  No to je iba preto, lebo to chcete. Lenže auto si v tomto prípade nekupujete, ale prenajímate. Nebudete ho mať stále, a preto je lepšie zamerať sa na to, čo v tomto bude najlepšie vyhovovať vaším súčasným potrebám. Ak si vyberáte vlastné auto, väčšinou pozeráte na cenu a či sa vám páči. Prípadne či je vhodné na jazdu po meste alebo kdekoľvek bývate. Inak sa rozhodne rodina, inak slobodný človek. Ale pri prenájme sa dojmami z auta veľmi riadiť nemusíte. Neostane vám navždy. Pri výbere by malo preto zohrávať to, na čo ho v danej situácii potrebujete.

Článok pre vás pripravili špecialisti na prenájom áut z www.rai.sk