Úvod Zaujímavosti 10 dôvodov pre dovolenku na jachte

10 dôvodov pre dovolenku na jachte

174
0
ZDIEĽAŤ
10 dôvodov pre dovolenku na jachte

Tik tak, zostávajú len sekundy do prvých dní letných dovoleniek. Zostáva vám len málo času na to, aby ste ideálnu dovolenku naplánovali alebo vybrali. Volajú vás kamaráti, aby ste doplnili ich posádku počas plavby na jachte? Neváhajte, zahoďte zbytočné obavy a vyberte sa s kamarátmi na dobrodružnú plavbu minimálne z nasledujúcich 10 dôvodov.

1. Za lacný peniaz

Keď vás kamaráti volajú, že zohnali jachty na predaj alebo si jednu prenajali, berte ponuku všetkými desiatimi. Ušetríte! Dovolenka na jachte vyjde menej ako v hotelovom rezorte. Keď sa uskromníte v stravovaní, ušetríte ešte viac.

2. Nové zážitky

Nikde sa vám nepodarí zozbierať toľko zážitkov, ako počas týždňa na lodi. Čakajú na vás nezabudnuteľné západy slnka, plávanie medzi rybami, zobúdzanie sa na pohupujúcich sa vlnách a spoznávanie nových miest na pevnine.

3. Luxusný pocit

Nielen lode na predaj dodávajú luxusný pocit. Tento pocit zažijete aj na prenajatej lodi. O to viac, ak pôjde o katamarán. Katamarán už na prvý pohľad vzbudzuje dojem, že sa idete plaviť na lodi milionára. Sieť na oddych, viac trupov, priestranná horná paluba a perfektne vybavené kajuty vás nadchnú.

4. Vietor vo vlasoch

Každý, kto bol už na plavbe, vám potvrdí, že jemný vietor vo vlasoch má čo do seba. Ide o návykový pocit, a preto si čoraz viac pánov robí kurzy vodca malého plavidla alebo kapitánske skúšky.

5. Nevšedné pocity

Nevšedných pocitov na jachte zažijete nepreberné množstvo. Náklon pri väčšej vlne, plávanie v zátoke, kde budete len vy a večerná búrka. To je len malá ochutnávka nových zážitkov a s nimi spojených emócií.

6. Balíček poznania

Po zakotvení v prístave vás čakajú balíčky poznania. Každý deň uvidíte nové mestečká, nové pamiatky alebo prírodné krásy. Vlastne ide o taký poznávací zájazd loďou.

7. Kulinárske momenty

Ochutnať miestne špeciality budete môcť na viacerých miestach. Gastronómia krajín sa líši od regiónu k regiónu, takže ochutnáte jedlá z celého pobrežia.

8. Vodné športy

Pripojte k lodi skúter, motorový čln, dokúpte vodné lyže a užívajte si vodné športy. Alebo plávajte, potápajte sa a šnorchlujte v plytšom mori.

9. Voľnosť rozhodovania

Nechce sa vám kotviť v prístave a vidieť ľudí? Zostanete stáť pri bójke a z diaľky budete sledovať svetlá prímorských mestečiek. Alebo naopak zakotvíte a naplno si užijete nočný život letovísk.

10. Zábavné príhody

Po príchode domov sa stanete hviezdami nejedného večierka. Každý bude chcieť počuť historky z plavby a každý vám bude ticho závidieť. Zábavné príhody sú na lodi na dennom poriadku.