Úvod Zdravie a Štýl Zázrak menom fit lopta

Zázrak menom fit lopta

223
0
ZDIEĽAŤ
Zázrak menom fit lopta

Fit lopta je zaujímavá pomôcka na cvičenie, ale akosi na ňu zabúdame. Možno niekde v rohu miestnosti zapadá prachom aj u vás doma. Raz za čas sa totiž zjaví v akciovej ponuke potravinových reťazcov. O kvalite takejto fit lopty sa rozprávať nebudeme. Skôr nám ide o to, aby fit lopta prachom nezapadala, ale aby ste ju využili naplno. Fit lopta je zázrak, ktorý môže zmeniť vašu fyzičku raketovou rýchlosťou smerom hore.

Na sedenie, na cvičenie i na rehabilitáciu

Vďaka fit lopte sa za pár eur môžete dostať k pomôcke, ktorá slúži nielen na cvičenie, ale tiež na sedenie. Nehovoriac o tom, že s fit loptou dokážu rehabilitační pracovníci urobiť priam zázraky s vašim držaním tela alebo bolesťami chrbtice. Fit lopta pokojne môže nahradiť stoličku v kancelárii. Dynamické sedenie na tejto lopte je pre chrbticu a správne držanie tela to pravé. Okrem toho s loptou vymyslíte celé spektrum cvičení alebo váš bežný tréning okoreníte i urobíte viac náročnejší. S fit loptou sa navyše zabavíte, takže pri cvičení odbúrate stres a zistíte, že aj cvičenie môže byť hrou.

Vymeňte stoličku za fit loptu

Pri sedení za počítačom dochádza k jednostrannému zaťaženiu chrbtice. Dôsledkom bývajú bolesti, ktoré sa stávajú chronickými. Pomocou sedenia na fit lopte bolesti zmiznú a navyše sa dopracujete k pevnému stredu tela. Naučte sa na fit lopte sedieť správne. Ako na to? Chrbát držte rovno a nohy majte zohnuté v 90 stupňovom uhle. Lýtka sa nesmú dotýkať lopty a chodidlá majte celé pevne na zemi. Kolená držte nižšie ako bedrové kĺby a nikdy neseďte na boku lopty, vždy len v strede. Na sedenie využívajte stabilné a pevné fit lopty, ktoré sa dajú zohnať na stránkach e-shopu inSPORTline.

Spestrite si tréning

Fit loptu zapojte do domáceho tréningu spolu s činkami. Ak vám doma nechýba ani lavica na cvičenie, tak máte vybavené kompletné precvičenie tela. Aké cviky je možné pomocou fit lopty okoreniť? Napríklad obľúbené i zatracované kľuky, kedy chodidlá nemáte zapreté do zeme, ale do lopty. Úplne iné svaly budete cítiť, ak zhyby zrealizujete zapretí do lopty s nohami na zemi. Pridajte si k tomuto cviku činky a dáte zabrať stredu tela i pažiam. Core je možné precvičovať aj tak, že budete zapretí rukami na zemi a loptu nohami pritiahnete k stredu tela. Na lopte odporúčame cvičiť plank alebo loptu oprite o stenu a robte drepy.