Úvod Dom, byt a záhrada 5 tipov, ako vybrať šatníkovú skriňu

5 tipov, ako vybrať šatníkovú skriňu

205
0
ZDIEĽAŤ
5 tipov, ako vybrať šatníkovú skriňu

Pri predstave veľkej šatníkovej skrine lapajú po dychu predovšetkým dámy. Práve oni majú vo väčšine prípadov rozhodujúce slovo pri výbere skrine, do ktorej si uložia celú svoju garderóbu a k tomu niečo navyše. Priestranné šatníky iste ocenia aj páni, ktorí v nich nájdu priestor pre svoje obľúbené športové oblečenie alebo obleky. 5 tipov pre výber šatníkovej skrine vás navedú k tomu, aby bol váš šatník dokonalý.

1. Vnútorné členenie šatníkovej skrine

Šatníkové skrine sa vyrábajú v rôznej veľkosti a s rozmanitým vnútorným členením. Niekomu viac vyhovujú šatníky, v ktorých si môžu všetky veci zavesiť. Iný má veľa tričiek či športového oblečenia a preferuje poličky. Okrem poličiek a tyčí sa vám v skrini zídu aj zásuvky na drobné oblečenie. Praktický je tiež jeden vyšší priestor na uloženie domáceho spotrebiča alebo high-tech hračiek partnera. Nedajte sa očariť vzhľadom skrine a detailne nahliadnite do jej vnútra.

2. Veľkosť šatníkovej skrine

Je zrejmé, že budete chcieť kúpiť čo najväčšiu skriňu. Nemajte ihneď veľké oči. Pred kúpou si premerajte priestor, do ktorého chcete šatníkové skrine umiestniť. Veľmi vysoké skrine majú nevýhodu v tom, že do vrchných políc nedočiahnete bez stoličky. Na druhej strane môžete práve do vrchnej časti uložiť mimosezónne oblečenie. Neesteticky vyzerajú skrine, ktoré končia tesne pod stropom. Okrem šírky a výšky skríň sa informujte o ich hĺbke. Na zavesenie oblečenia sú praktickejšie skrine, ktorých hĺbka presahuje 55 cm.

3. Otváranie dverí šatníkovej skrine

Šatníkové skrine sa dajú otvárať klasicky do priestoru alebo pomocou posuvných dverí. Aj takáto navonok maličkosť dokáže ovplyvniť komfort bývania. Klasické otváranie dverí je náročné na priestor. Často sa stane, že blízko šatníka postavíte manželské postele a nedokážete dvere plne otvoriť. Posuvné dvere síce šetria priestor, ale neumožňujú otvoriť naraz celú skriňu.

4. Vzhľad šatníkovej skrine

Veľa ľudí uprednostňuje skrine vyrobené z dreva. Takáto investícia sa oplatí, pretože drevo je stabilné a vydrží roky. O drevo sa však musíte starať. Lacnejším variantom sú skrine z laminátu. Okrem ceny je ich veľkým plusom to, že laminátové skrine sa vyrábajú vo farbách a s povrchovou úpravou od výmyslu sveta. Momentálne sú v kurze čierne povrchy skríň alebo krémové farby. Ak potrebujete priestor v miestnosti zväčšiť, kúpte si šatníkové skrine so zrkadlami.

5. Doplnky do šatníkovej skrine

Veľmi praktické sú skrine, ktoré majú vo vnútri zabudované bodové svetlá s pohybovým senzorom. Ráno počas obliekania nezobudíte partnera zapnutím hlavného osvetlenia. Ušetriť môžete na tom, keď si kúpite skrine bez osvetlenia a nalepíte do ich vnútra LED pásy. Do šatníkových skríň je možné zakúpiť rôzne doplnky, napríklad textilné škatule alebo závesné systémy na opasky a iné drobnosti. Doplnky vám pomôžu sprehľadniť inventár v skriniach.