Úvod Dom, byt a záhrada Vchodové dvere vyberajte s dôrazom na vhodný materiál

Vchodové dvere vyberajte s dôrazom na vhodný materiál

167
0
ZDIEĽAŤ
Vchodové dvere vyberajte s dôrazom na vhodný materiál
Vchodové dvere vyberajte s dôrazom na vhodný materiál

Výber vchodových dverí podlieha viacerým kritériám, ktoré je potrebné pred samotným výberom dôkladne zvážiť. Jednak je to cena, ktorá je pre väčšinu zákazníkov rozhodujúcim aspektom, ale tiež materiál, úroveň bezpečnosti či dizajnové prevedenie. Pokiaľ budú spĺňať vchodové dvere všetky vaše kritéria či individuálne požiadavky, s veľkou pravdepodobnosťou ste našli tie, ktoré vám budú slúžiť pokojne aj desiatky rokov.

Pozor na výber vhodného typu materiálu

Drevo patrí medzi tradičný materiál, ktorý je pri kúpe dverí neustále obľúbený. Ponúka špičkový a nadčasový vzhľad, pričom poskytuje vysokú odolnosť voči mechanickému poškodeniu či škrabancom. Tento typ materiálu ocenia majitelia chalúp, ale tiež domov, keďže môžu byť zároveň aj dizajnovým prvkom rovnako ako aj drevené okná. Medzi najobľúbenejšie typy materiálov patrí dub, čerešňa, javor i orech. Oceľové protipožiarne dvere zvyčajne ponúkajú lepšiu izoláciu ako dvere vyrobené z dreva, aj keď väčšina tepelných strát je zvyčajne spôsobená únikom vzduchu okolo dverí, a nie cez samotné dvere. Pri výbere dverí je kvalita konštrukcie zárubne rovnako dôležitá ako kvalita dverí, rovnako ako kvalita dizajnu spájajúceho dvere a rám – tesniaca lišta by mala správne tesniť a prah by mal hladko zapadať do spodného okraja.

Moderné vchodové dvere vo všeobecnosti nie sú vyrobené z jedného materiálu, ale skôr z niekoľkých typov materiálov navrhnutých pre maximálnu izoláciu a bezpečnosť. Najkvalitnejšie vchodové dvere sú navrhnuté s tepelnou izoláciou, čo je tepelne odolný materiál umiestnený medzi vnútorným a vonkajším plášťom, aby sa zabránilo prenikaniu tepla a chladu cez plášť a rám, čo môže viesť k tvorbe námrazy na vnútorný povrch. Bezpečnostné dvere ponúkajú najvyšší stupeň ochrany, a to nielen do bytov či domov, ale tiež rôznych developerských projektov a reprezentatívnych budov. Nie je žiadnym tajomstvom, že takéto dvere musia spĺňať viacero kritérií, aby sa stali nedobytnými. Istiace body, kvalitné bezpečnostné kovanie, bezpečnostné vložky, oceľové vnútorné platne či oceľové výstuhy s rámom.