Úvod Zdravie a Štýl Spokojné prebúdzanie

Spokojné prebúdzanie

1273
0
ZDIEĽAŤ

Prebúdzate sa s pocitom nechuti z predošlého dňa, či so starosťami z toho nasledujúceho? To nie je práve ideálne ráno. Pozitívny prístup je kľúčom ku šťastiu, ale môžete urobiť aj zopár iných malých zmien, aby ste mali krásny deň už od rána.

Nechajte odísť svoje starosti           

Možno tiež patríte k ľuďom, ktorí musia stále nad niečím rozmýšľať, niečo riešiť a to najmä večer v posteli. Avšak, skúste sa toho vzdať, aby ste lepšie spali a ráno sa prebudili šťastný. Jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je spraviť si zoznam. Keď si svoje starosti zapíšete, prečítate, budete menej vystresovaný. A ak máte nejaké dôležité povinnosti na ďalší deň, tiež si ich spíšte. Budete zaspávať s vedomím, že na nič nezabudnete a prebudíte sa s pocitom sviežosti.              

Nechajte sa hýčkať

Pravdepodobne ste tvrdo pracovali a celý deň sa nezastavili. Preto je dôležité nájsť si čas na relax, bez ohľadu na to, ako ste zaneprázdnený. Rozmaznávanie sa vo večerných hodinách je efektívny spôsob, aby ste sa ráno zobudili v skvelom rozpoložení. A keď sa cítite a vyzeráte skvele, budete sa cítiť aj oveľa šťastnejšie, no nie? Horúce perličkové kúpele, starostlivosť o vlasy, tvár, … Vám pomôžu zaspať rýchlejšie. Ráno sa budete cítiť plný energie!

Prečítajte si dobrú knihu      

Vypnite notebook, TV, zvuky na telefóne a čítajte dobrú knihu. Čítanie pred spaním je skvelý spôsob, ako vypnúť od všetkého. Plus, prospeje to Vašej tvorivosti a kreativite. Polhodinka čítania pred spaním Vám môže pomôcť k novému dňu plnému skvelých nápadov. Tak na čo ešte čakáte? Vyberte si nejakú pútavú literatúru a čítajte pred spaním každý deň.  

Doprajte si dostatok spánku     

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré majte na pamäti, keď sa chcete prebúdzať šťastný, je dostatok spánku. Nedostatok môže spôsobovať stres. Keď ho budete mať nadostač, Vaše telo sa so stresom vyrovná a vy sa budete cítiť oveľa lepšie počas celého dňa. Dospelý človek by mal spať v priemere 7-8 hodín. Je to ale individuálne. Niekto potrebuje viac, niekomu stačí menej, tak si nájdite to, čo najviac vyhovuje Vám. 

Zaspávajte a prebúdzajte sa šťastný

Pri zaspávaní myslite na pozitívne veci vo Vašom živote a ráno sa budete prebúdzať dobre naladený. Môžete mať veľa problémov a môžete si myslieť, že práve teraz neexistuje žiadny dôvod byť šťastným. Avšak, ak sa naučíte zaspávať s pozitívnymi myšlienkami bez ohľadu na čokoľvek, prebudíte sa šťastnejší a každý deň sa vyrovnáte so svojimi problémami rýchlejšie.

Urobte si plány    

Zbavte sa zlozvyku rozmýšľať o svojej práci pred spaním. Namiesto toho si plánujte niečo, na čo sa môžete tešiť. Pamätajte si, že si musíte dopriať malú odmenu po tvrdej práci. Môžete si naplánovať kino, stretnutie s priateľom na káve, „výlet“ do nákupného centra, prechádzku do parku alebo čokoľvek, čo Vám vyčarí úsmev na tvári a spraví Vás šťastnými.

Cvičte alebo meditujte

Ak sa prebúdzate s pocitom stresu, skúste beh. Beh je ideálny odbúravač stresu a ideálna príležitosť, ako sa dostať von a užívať si prírodu. Ak ste v obtiažnej situácii a nemôžete zaspať, alebo sa stále prebúdzate mysliac na svoje problémy, beh môže byť skvelým rozptýlením. Uvoľňuje endorfíny v tele, ktoré pomáhajú zlepšiť náladu. A ak máte problémy so zaspávaním, skúste meditáciu či modlitbu. Pomáha to upokojiť, zaspať rýchlejšie a spánok si doslova vychutnať. 

Jedzte zdravé raňajky

Môže to znieť zvláštne, ale zdravé raňajky Vám pomôžu cítiť sa ráno šťastnejšie. Nikdy nevynechávajte raňajky. A najmä nedávajte prednosť nízkokalorickým cereáliám či jedeniu za behu. Skúste si pripraviť niečo, čo naozaj milujete. Jedenie raňajok si vychutnajte. Dodá Vám to energiu začať nový deň a ochráni Vás to pred jedením nezdravej desiaty.          

Kto by nechcel byť šťastný? Cítiť sa vnútorne dobre a šťastne napomáha skvalitniť život. Dokážete sa tešiť z maličkostí a ani veľké stresy sa Vám odrazu nebudú zdať také strašné. Tak môžete dosiahnuť to práve šťastie. A prečo nebyť šťastným hneď od prebudenia?

Autorka: Margaréta Holeniová

Zdroj: health.com, akv.sk

Foto: fomensforum.com