Úvod Dom, byt a záhrada Spánok je pre človeka dôležitý, a preto nepodceňujte kvalitu matraca

Spánok je pre človeka dôležitý, a preto nepodceňujte kvalitu matraca

1138
0
ZDIEĽAŤ

V súčasnej dobe si ľudia uvedomujú dôležitosť dlhého a hlbokého spánku, počas ktorého dochádza k svalovému uvoľneniu a regenerácii organizmu. No so spánkom výrazne súvisí kvalita lôžka. V nasledujúcich riadkoch sa zameriame na výber správneho matraca, s ktorým odstránite zdravotné problémy s chrbtom a nespavosť.

Zabúdať by ste nemali ani rošt, lebo náležitou kombináciou matraca a roštu docielite zdravého a pokojného spánku. Súčasný trh ponúka nespočetné množstvo matracov, pričom každý výrobný materiál sa líši svojimi vlastnosťami. Konkrétne sa zameriame na matrace z PUR peny, zo studenej HR peny a z vyskoelastickej peny.

Matrac z PUR peny ako najlacnejšie riešenie

Prvou možnosťou je matrac z PUR peny, respektíve z molitanu. Vyznačuje sa prijateľnou cenou, ktorá bude lahodiť vašej peňaženke. No príliš nízka cena sa odráža na nevyhovujúcich vlastnostiach, hoci akcie matrací sú veľmi lákavé. Keďže majú pomerne krátku životnosť, neodporúčajú sa na každodenné spanie. Oplatí sa vám počkať, kým bude na tieto matrace zľava.

Matrace zo studenej HR peny sú súčasným trendom

Aktuálne sú v kurze matrace zo studenej HR peny, ktoré vám doprajú zdravý a ničím nerušený spánok. K zakúpeniu sú päť až sedem zónové variácie, pričom každá zóna vyniká iným tvarovaním a inou tuhosťou. Vaša chrbtica dostane potrebnú oporu po celú dobu spania, či už preferujete spánok na boku, na chrbte alebo na bruchu. Veľmi často je na tieto matrace akcia v internetových obchodoch. A neznamená to, že kúpite podradný model. Skôr sa jedná o výpredaje posledných kusov.

Matrac z vyskoelastickej peny je stávka na istotu

A poslednou možnosťou je matrac z vyskoelastickej peny, ktorý sa vplyvom tlaku a tepla prispôsobuje ľudskému telu. Tlak na telo je rovnomerne rozložený, a preto sa nevytvárajú tlakové body v kritických partiách. Veľmi často sa používajú tieto matrace v zdravotníctve, pretože nespôsobujú preležaniny u dlhodobo ležiacich pacientov.

Ak je pre vás lákavá akcia matrace, dovoľujeme si vám predstaviť internetovú predajňu Matrace-Store.sk.