Úvod Uncategorized Poznáme najrozšírenejšiu kategóriu bicyklov na Slovensku

Poznáme najrozšírenejšiu kategóriu bicyklov na Slovensku

748
0
ZDIEĽAŤ
Poznáme najrozšírenejšiu kategóriu bicyklov na Slovensku

Dôvodov, prečo sú tak obľúbené, je niekoľko

Kedysi boli ľudia radi, že mali jeden druh bicykla, ktorý ich doviezol tam, kam potrebovali. Dnes je však všetko úplne inak a s dobou ide dopredu aj svet bicyklovania. Pre ľudí je už úplne normálne, že si vyberajú bicykle rôznych kategórií a to najmä podľa toho, na čo ich chcú používať. Najrozšírenejšou kategóriou na Slovensku sú horské bicykle, ktoré vlastnia ľudia všetkých vekových kategórií.

Obľúbené sú najmä kvôli ich pevnej konštrukcii, vďaka ktorej sa bicykel ovláda omnoho ľahšie ako sme zvyknutí. Určené sú hlavne do náročnejšieho terénu, pričom nemajú problém s rovinou, horami a ani divokou prírodou. To, že zvládnu aj tú najnáročnejšiu trasu neznamená, že horský bicykel nemôžete používať na klasickú jazdu po meste. Výnimočnosťou tohto druhu je, že tento bicykel zvládne naozaj každý terén a dokonca aj prekážku.

Ako si vybrať správny horský bicykel?

Vybrať si kvalitný a pre nás vhodný horský bicykel môže byť veľmi náročné a preto je potrebné dodržiavať niekoľko rád. Na začiatku treba zvážiť, aký druh jazdy budete absolvovať a podľa toho vyberte typ bicykla. Dôležité sú však aj kľúčové vlastnosti ako napríklad pruženie, veľkosť kolies, materiál rámu, brzdový  a prevodový systém.  Hoci sa tieto parametre môžu zdať ako menej potrebné, od nich závisí celá vaša jazda. Ak ste si vybrali na základe týchto dôležitých faktorov, potom sa môžete zamerať na cenu, farbu a celkové prevedenie bicykla.

Tieto vlastnosti vašu jazdu už nijako neovplyvnia, takže sa pokojne nechajte unášať svojou fantáziou. Ešte predtým, ako sa však rozhodnete bicykel zaplatiť overte si, či je naozaj prispôsobený vašim požiadavkám. Najlepšie urobíte, ak sa poradíte s odborníkmi priamo v predajni, ktorí majú s výberom bicyklov bohaté skúsenosti. Samozrejme, že si horský bicykel môžete zakúpiť aj online a to pohodlne z domova. Stačí si pozrieť ponuku, ktorá je na trhu a garantujeme, že si z nej vyberie naozaj každý. Kúpiť bicykel bez návštevy obchodu si môžete aj prostredníctvom športového predajcu inSPORTline, ktorý má k dispozícii obrovské množstvo výrobkov. V sortimente nájdete viac ako 120 modelov horských bicyklov od osvedčených značiek DHS, 4EVER, KELLYS alebo GALAXY. Okrem toho sú samozrejme na výber aj elektrobicykle, detské bicykle, cestné, pre seniorov a množstvo iných.

Ak vás kúpa z domu oslovila, no nie ste si istý správnym výberom, navštíviť môžete aj online poradcu. Ten vás navedie krok po kroku na to, ako si vybrať a zakúpiť to najlepšie, čo sa k vám hodí. Keďže nejde o vec, ktorú si kupujeme pravidelne každý rok, doprajte si pri výbere dostatok času a pozornosti. Je lepšie mať bicykel o pár dní neskôr, ako taký, s ktorým nebudete roky spokojný.