Úvod Dom, byt a záhrada Populárne bungalovy z katalógu aj na mieru

Populárne bungalovy z katalógu aj na mieru

1145
0
ZDIEĽAŤ

Kedysi bývalo nepísaným pravidlo, že počet obytných poschodí rodinného domu určoval počet dcér. Svadba prvorodenej donútili rodičov uskromniť sa a prenechať značnú časť obytného priestoru začínajúcej rodine.

Keď sa potom vydala ďalšia dcére, z povaly sa vybudovalo obytné podkrovie a tak ďalej. Dnes je situácia omnoho prozaickejšia. Všetko sa odvíja od veľkosti pozemku, takže stavba poschodového domu je často zapríčinená práve s nízkym počtom štvorcových metrov.

Obľúbené bungalovy

Stále sa však ponúka otázka, prečo si nezjednodušiť život a nepohybovať sa len po jednom podlaží. Predsa len existujú zeme, napríklad India, kde prízemné domy patria ku kultúre bývania a kde si ani iný život nevedia predstaviť. Ale aj v iných krajinách si ľudia obľúbili bungalovy z katalógu. Domy sú projektované v rôznorodých tvaroch, vždy v plošnom dispozičnom riešení prevádzkových miestností okolo centrálneho obytného priestoru. Ak potom k tomu pripočítame garáž, kotolňu či strojovňu a podobne, celková plošná výmera môže byť poriadne veľká.

Bungalovy z katalógu

Kedysi ani stavebné firmy neponúkali tak veľa bungalovy. Katalógy sú ich už však pomerne plné. V posledných rokoch sú totiž veľmi obľúbené. Kto má dostatočne veľký pozemok, siahne práve po nízkopodlažnom dome. Síce vyžaduje o niečo väčšiu zastavanú plochu, ale to pohodlie! Žiadne behanie do schodov, čo oceníte najmä v staršom veku.

Projekt bungalovu môže byť prispôsobená páru seniorov aj početnej rodine. Záleží len na vašich preferenciách. Schopný projektant vám dokáže navrhnúť taký bungalov, v ktorom budete mať dostatok miesta na čokoľvek. Dokonca aj so strešnými oknami, vďaka čomu sa budete cítiť ako v podkrovnej izbe. O mnoho častejšie sa však hľadajú bungalovy v katalógu. Výber záleží najmä od toho, čo od svojho budúceho domu vyžadujete.

 

Zdroj: Bigstockphoto.com