Úvod Dom, byt a záhrada Pohoda na terase je nemožná bez komfortného sedenia: aké kúsky si vybrať?

Pohoda na terase je nemožná bez komfortného sedenia: aké kúsky si vybrať?

134
0
ZDIEĽAŤ
Pohoda na terase je nemožná bez komfortného sedenia: aké kúsky si vybrať?

Máte byt alebo dom s terasou? Využite jej potenciál naplno. Nezáleží na tom, či je malá alebo veľká – každá terasa môže byť zariadená prakticky a zároveň štýlovo. Kvalitné a komfortné balkónové sedenie alebo závesné kreslo vytvorí centrum terasy, doplnky jej vdýchnu dušu. Poradíme vám, aký nábytok si vybrať, aby ste si na terase mohli vychutnať pohodové chvíle v každom ročnom období.

Balkónové sedenie na mieru

Aké sú priestorové možnosti vašej terasy? Budete ju deliť na zóny alebo potrebujete na malej ploche vytvoriť jeden zladený celok? Pri zariaďovaní terasy stavte na komfortné balkónové sedenie, ktoré sa flexibilne prispôsobí vašim potrebám. Kvalitná sedačka alebo kreslá a stôl predstavujú základné prvky nábytku na každú terasu.

Ak máte väčšiu terasu, balkónové sedenie so stolom doplňte v oddychovej časti o polohovateľné kreslo. Sedacia súprava pre dvoch predstavuje efektné riešenie pre menšiu terasu. Na malom balkóne oceníte prepojenie pohodlia s funkčnosťou – taburety s úložným priestorom.

Radi pracujete na terase alebo pozývate na návštevu priateľov? Keď sa vonku oteplí, určite oceníte komfortné balkónové sedenie.

Nebojte sa farieb a dekorácii

Vneste na terasu váš vlastný originálny rukopis. Využite trendové farebné kombinácie na textilné doplnky. Rozžiarte balkónové sedenie vankúšmi a dekami. Na stôl položte obrus. Terasu môžete ozdobiť drobnými dekoráciami, ako sú vodné fontány, keramika alebo stojan s časopismi. Čarovnú večernú atmosféru vytvoríte lampášmi a svetielkami.

Potrebujete vypnúť? Pohojdajte sa v závesnom kresle

Šálka čerstvo pripraveného čaju, hrejivá deka, dobrá hudba. Keď končí dlhý deň, nie je nič lepšie, ako na chvíľu zatvoriť oči a nechať sa unášať jemným hojdaním. Závesné kreslo si zamiluje každý. Ak radi oddychujete vo dvojici, vyberte si pohodlné závesné kreslo pre dvoch. Počas zimy ho môžete umiestniť v interiéri.

Závesné hojdacie kreslo je obľúbený prvok každej oddychovej zóny.

Balkónový nábytok je vystavený zmenám počasia

Pri výbere sedenia na terasu sa zamerajte na odolné materiály a kvalitné prevedenie. Balkónový nábytok z umelého ratanu je štýlový, odolný a takmer bezúdržbový. Na terase zvládne aj daždivé jesenné a mrazivé zimné dni. Stačí, ak ho prekryjete ochrannou plachtou.

Aby ste si mohli vychutnať oddych na terase, potrebujete pohodlný nábytok. Polohovateľné kreslo perfektne doplní vaše balkónové sedenie.

Ranná káva s výhľadom na prebúdzajúce sa mesto alebo veselý letný podvečer s priateľmi? Vychutnajte si príjemne strávený čas na útulne zariadenej terase. Vyberte si zo širokej ponuky kvalitného ratanového nábytku na www.ratanea.sk.