Úvod Dom, byt a záhrada Paplónový tutoriál

Paplónový tutoriál

363
0
ZDIEĽAŤ
paplónový tutoriál
paplónový tutoriál

Poznáte príjemnejší pocit, ako si ľahnúť do postele, položiť hlavu do hebkého vankúša a prikryť sa jemným paplónom? Už len pri danej predstave sa vám iste zavierajú oči. Alebo možno ani nie, pretože žiadny hebký vankúš a jemný paplón nevlastníte. Sú vaše prikrývky ťažké, potíte sa pod nimi a vankúš pripomína kus skaly? Je načase kúpiť nové lôžkoviny. Prinášame vám malý paplónový tutoriál.

Aký je ideálny rozmer paplóna?

Paplóny je možné zakúpiť vo forme francúzskej prikrývky alebo pre jednu osobu. Francúzske paplóny pre dvoch nevyhovujú každému, pretože niektorí ľudia sa v noci vrtia a budili by svojho partnera. Pri francúzskych paplónoch často dochádza aj k bojom o to, kto si uchmatne väčší kus. Podobné problémy nastávajú aj v prípade jedného veľkého matraca. Takýto matrac prenáša otrasy pri otáčaní sa na druhého v posteli. Zdvojené paplóny majú rozmery 200 x 220 a paplón pre jedného 140 x 200. Pre veľmi vysokých ľudí sú k dispozícii predĺžené verzie, ku ktorým sa však ťažšie zháňajú návliečky.

Od výberu materiálu závisí váš spánok

Veľkosť paplóna je síce dôležitá, ale ešte viac je dôležitý materiál, z ktorého je paplón vyrobený. Veľmi opatrní pri výbere by mali byť ľudia s alergiami, ktorým nie všetky materiály vyhovujú a niektoré ich môžu celú noc dráždiť. Pre týchto ľudí sú určené antialergické verzie, ktoré ponúka e-shop Matracentrum. Medzi najbežnejšie materiály na výrobu paplónov patria nasledujúce:

  • Paplóny z peria. Paplóny z peria sú klasikou medzi prikrývkami. Na jednej strane sú nádherne hrejivé a na druhej dráždivé, hlavne pre už spomínaných alergikov. Ich výhodou je možnosť výmeny a doplnenia peria, čo znamená, že majú dlhú životnosť. Okrem toho vám prinesú počas spánku komfortný pocit.
  • Hodvábne paplóny. Paplóny z hodvábu majú punc luxusu. Zároveň ide o veľmi ľahké paplóny, pretože hodváb príjemne hreje aj pri menšej hrúbke. Hodvábne paplóny sú nesmierne hygienické vďaka antibakteriálnym vlastnostiam.
  • Paplóny z dutého vlákna. V tomto prípade ide o umelý materiál, ale báť sa ho nemusíte. Duté vlákno je veľmi ľahké, a preto paplón počas noci nebudete ani cítiť. Paplóny z dutého vlákna sú vhodné pre alergikov. Plusom týchto paplónov je tiež to, že sa veľmi dobre udržujú, pretože je ich možné prať. Pozor si však dávajte na lacné paplóny, ktoré sa časom vo vnútri pokrútia a jednotlivé vlákna sa nahromadia na jedno miesto.