Úvod Uncategorized Najhorúcejšie trendy v snehových reťaziach pre každé vozidlo

Najhorúcejšie trendy v snehových reťaziach pre každé vozidlo

152
0
ZDIEĽAŤ
Najhorúcejšie trendy v snehových reťaziach pre každé vozidlo

V zime sa nemožno spoliehať na čistý, bezproblémový terén. Aby ste aj za tých najpremenlivejších podmienok šťastne došli do cieľa, predstavujeme vám výber spoľahlivých snehových reťazí. Táto výbava do auta sa používa obmedzene, len v zasneženom a zľadovatenom teréne, nikdy nie na čistej vozovke. O používaní a najnovších typoch zimných reťazí sa dozviete viac už v tomto článku. 

Aké sú špecifiká jazdy autom v zime?

Cesta neuprataná od snehu znižuje priechodnosť terénu, pričom nemusíte výlučne prechádzať len vysokohorským úsekom. Síce u nás nie sú snehové reťaze povinné, na cestách s označením C14 ich musíte použiť. Ešte väčším rizikom ako samotná hrubšia pokrývka snehu je stúpanie do kopca a následne klesanie autom. Za takých okolností je pre každého vodiča užitočná akákoľvek rada. Jednoznačným riešením, ako sa z tejto kalamity dostať, je nasadiť snehové reťaze na hnaciu nápravu.  Zaistia optimálnu priľnavosť v brzdení, jazdite však max. rýchlosťou 50 km / h.

Pozor, čím častejšie prechádzate menej frekventovaným horským úsekom, tým viac si dajte záležať na doplnkovej výbave. Okrem týchto „popruhov“ majte vždy v zálohe štartovacie káble, škrabky, deky a rozmrazovače.

Ako na osobnom vozidle jazdiť v mrazivých podmienkach plynulo a bezpečne?

Myslíte si, že úžitkovým autám, autobusom a lesným strojom sa po zasneženej vozovke jazdí pohodlnejšie ako na osobných? Určite nie, preto na zníženie rizika boli vyvinuté špeciálne terénne a záberové reťaze pri vysokej odolnosti a trvácnosti. Samozrejme, v takýchto podmienkach nasadzovať reťaze je obzvlášť náročné, pre mnohých (najmä začiatočníkov) možno aj frustrujúce. Aby sa jazda nezmenila v žiadny traumatizujúci zážitok, tento typ reťazí obsahuje prídavné články, ktoré možno obrátiť a ďalej používať.

Náš tip – Vybrali ste sa na rodinný výlet na svojom novom SUV, z ktorého máte úžasný výhľad na zasneženú krajinu? Snehové reťaze ste si pre neodhrnutý terén museli nasadiť, no s tým sa spájajú ešte ďalšie menej príjemné povinnosti. Žiadne obavy, aktuálne dostupné sú aj reťaze na suv 4×4 s automatickým dopínaním. V jazde pokračujete ďalej, bez prerušovania a kontroly ich stavu.

Ktorý typ snehových reťazí z módy len tak nevyjde?

Potrebujete zvládnuť zvýšenú záťaž na dlhšom úseku? Tomuto čelia najmä dodávkové a nákladné vozidlá, pre ktoré firma Pewag vyvinula špeciálny rad reťazí s oceľovými okami.

Náklad na „pleciach“ týchto áut spôsobuje, že po zasneženom a zamrznutom teréne zápasia s dosiahnutím optimálneho výkonu od trakcie, cez akceleráciu až po bezpečné brzdenie.

Privítali by ste čo najjednoduchšie, ľahšie a „spratnejšie“ riešenie pre potreby na svojej dodávke? Odporúčame zamerať sa na  reťaze pre dodávky so sektorovým členením. Podľa aktuálnych podmienok ich osadzujete buď viac, alebo menej, pričom garanciou zostáva stále veľmi bezpečné používanie a demontáž. Na snehu nie je nikto až taký hrdina, aby sa púšťal s prírodou do boja. Myslime radšej na spoľahlivú výbavu a nešetrime na nej!