Úvod Dom, byt a záhrada Myslieť na bazén nie je neskoro ani na jeseň

Myslieť na bazén nie je neskoro ani na jeseň

223
0
ZDIEĽAŤ

Celé leto ste závideli susedom, ako im je dobre v ich súkromnom bazéne? Možno vás práve príjemné jesenné dni nakopnú k novým projektom na vašom dvore. Čo takto sa začať pripravovať na nasledovnú kúpaciu sezónu už teraz? Kopať základy pre bazén je oveľa pohodlnejšie v období, keď už slnko tak nepraží.

Predstavte si bazén snov

Jednou z hlavných zásad pri plánovaní bazéna je overiť si, či máme na dvore pre bazén dostatok miesta. Ak sme ho našli, už ostáva len pár detailov, a to premyslieť si, či chceme klasický nafukovací bazén, bazén nadzemný alebo zapustený. Nadzemné a nafukovacie bazény si veľa príprav nevyžadujú, iba ak prívod vody. Avšak pri uvažovaní o zapustených bazénoch sa treba na náš pozemok pozerať so špeciálnym „skenovacím“ pohľadom – budú sa kopať základy pre bazén, teda musí ísť o miesto, kde pod zemou nevedú káble ani potrubia, ktoré je na slnečnom mieste a netieni mu žiaden strom či plot, alebo ktoré je situované tak, aby ste sa nemuseli hanbiť chodiť kúpať na vlastnom pozemku, pretože váš pravidelne pozoruje sused alebo okoloidúci na chodníku.

Po sezóne majú aj majstri viac času na stavbu bazéna

Ak si objednáte bazén a s ním rovno aj jeho montáž, v letnom období sa iba málokedy stane, že sa dostanete hneď na rad. To je prirodzené, každý si kupuje bazén preto, aby si ho mohol hneď užívať. Vy však myslíte dopredu – bazén a jeho montáž si vybavíte na jeseň, keď už má na vás každý čas a je oveľa pohodlnejšie venovať sa jeho príprave, keď vonku nie je úpek. Odborníci vám ho vedia postaviť, a ak ste otužilí alebo si k nemu zadovážite aj bazénové zastrešeniedobrý ohrev bazénovej vody, celú jeseň sa ešte môžete kúpať. Potom bazén zazimujete a prečkáte pár mesiacov do novej kúpacej sezóny. Kým vy ste doteraz závideli susedovi, teraz bude závidieť on vám, pretože ďalšou z ciest je nekupovať bazén hneď na jeseň, ale aspoň o ňom začať uvažovať či naň šetriť. V priebehu pol roka nielen nájdete pre bazén vhodné miesto, ale objavíte aj ten najlepší dizajn bazéna a preštudujete si dopodrobna informácie o bazénovom príslušenstve alebo starostlivosti o bazénovú vodu. To bude projekt dotiahnutý do posledného detailu!