Úvod Zdravie a Štýl Lyžovačka

Lyžovačka

1230
0
ZDIEĽAŤ

Tak ako každý rok, aj tento určite pred začiatkom lyžiarskej sezóny riešite nákup výstroje, ale aj všetky možné možnosti, ako si zaobstarať kvalitné, dobré a ešte aj lacné lyže. Z každej strany sa už od konca septembra valia letáky a reklamy preplnené rôznymi ponukami, týkajúcimi sa lyží, lyžiarok, výstroje či heliem, a vy si neviete vybrať. Poradíme vám ako si viete vybrať to najlepšie s rozumom.

 

Na prvom mieste je potrebné sa zamyslieť nad tým, či lyže kúpite alebo si ich iba požičiate. Ak plánujete do roka jeden, či dva dni stráviť na svahu, nemá význam predsa kupovať úplne nové lyže, ktoré by aj tak stáli iba v šatníku. V tomto prípade prichádza do úvahy špecializovaná požičovňa lyží, v ktorej si viete vybrať vhodný model presne podľa parametrov aké vám sadnú za prakticky minimálnu cenu prenájmu. Veľkým plusom je aj poradenstvo v klasickej kamennej požičovni lyží, ktoré vás môže ušetriť sklamania pri výbere nevhodných lyží online. A keď sme už pri požičovňiach, často v nich narazíme aj na verzie jazdených lyží, ktoré predávajú za zlomkovú cenu pôvodných. Jazdené lyže sa vám hodia v tom prípade, že plánujete viacej lyžiarskych výletov počas zimného obdobia, alebo jednoducho nechcete vyhodiť veľa peňazí za nové. Poslednou možnosťou je pravdaže kúpa nových lyží online alebo priamo v špecializovaných predajniach.

 

Pri kúpe nových lyží, odporúčame využiť porovnávaciu metódu, čo znamená porovnanie cien lyží ( ale aj celkovej výbavy – výstroj, lyžiarky, palice, helma, rukavice, okuliare ) v online obchodoch, letákoch, ktoré dostávate domov ale aj v klasických kamenných obchodoch. Pri návštevách kamenných obchodov sa zaoberajte hlavne ponukami, ktoré ponúkajú špecializované lyžiarske obchody. Tieto obchody majú nielen veľko-obchodné ceny, ale aj kvalitne vyškolený personál, ktorý odpovie na všetky otázky ohľadom kúpy či vhodnosti daného modelu.

 

Ak budete váhať nad kúpou nových či jazdených lyží, alebo prenájmom, zamyslite sa nad tým, že dôležité je cítiť sa bezpečne, spokojne a mať lyže presne na mieru, ktoré sadnú ako ušité, ako investovať tisíce a nemať z nich nič. Najdôležitejším predsa na lyžovačke je to, cítiť sa skvele a zažiť kopec zábavy!

FOTO:  © Monkey Business / Dollar Photo Club