Úvod Dom, byt a záhrada Lavička pripravená na leňošenie

Lavička pripravená na leňošenie

232
0
ZDIEĽAŤ

Oddych na záhradnej lavičke je veľmi lákavým nápadom. Nezabudli ste sa o ňu ale náležite postarať? Ak áno, na nič nečakajte a začnite s tým. Prinášame vám tipy, ako lavičke navrátiť hodvábny lesk. Väčšinou totiž zostáva na záhrade i v zimných mesiacoch a jej povrch vtedy dostáva najviac zabrať. Každoročná drobná starostlivosť dokáže predĺžiť jej životnosť i o niekoľko rokov.

Aby ste mohli i tento rok leňošiť na svojej záhradnej lavičke, je dobré skontrolovať jej súčasný stav – prasknuté či odhnité dosky vymeniť a vypadané či uvoľnené skrutky znovu pripevniť. Nezabúdajte ani na odstránenie starého odlupujúceho sa náteru. Inak povedané, pred samotným natieraním je vždy nutné odstrániť všetky nedostatky.

Ak je drevo zašednuté, použite Xyladecor Čistič dreva. Ide o prostriedok na báze alkoholu s olejmi z pomaranča, ktorý vyčistí starý a zašednutý záhradný nábytok z tvrdého dreva. Potom zľahka prebrúste. Suchou handrou dôkladne očistite povrch dreva od prachu. Xyladecor Ošetrujúci olej naneste rovnomerne štetcom v tenkej vrstve. Ide o mierne aromatický ošetrujúci olej určený na ochranu a konzerváciu povrchovo neošetreného záhradného nábytku z tvrdého dreva. Nevsiaknutý náter po cca 15 minútach vytrite do sucha. Nechajte preschnúť 24 hodín a následne naneste ďalší náter. Lavičku chráňte pred dažďom do úplného zaschnutia oboch náterov aspoň prehodeným igelitom.