Úvod Dom, byt a záhrada Kriedová farba na nábytok – Vintage nábytok s nádychom novosti

Kriedová farba na nábytok – Vintage nábytok s nádychom novosti

79
0
ZDIEĽAŤ
Kriedová farba na nábytok – Vintage nábytok s nádychom novosti
Kriedová farba na nábytok – Vintage nábytok s nádychom novosti

Starý nábytok má vyžarovanie, ktoré sa nedá ničím nahradiť. No aj vyžarovanie vintage nábytku bude raz potrebné oživiť, aby bol nábytok funkčný a vydržal ešte dlhé roky. Na tieto účely slúžia rôzne postupy renovácie, medzi ktorými vyčnieva renovácia kriedovou farbou na drevený nábytok. Sýtosť tohto typu farby je zárukou, že nábytok bude vyzerať ako nový. Dodajte vintage nábytku nádych novosti s unikátnymi kriedovými farbami!

Prečo zvoliť na renováciu nábytku kriedové farby na nábytok

Pri obnove vintage a provensálskeho nábytku predstavujú kriedové farby na nábytok možnosť ako nábytok zrekonštruovať, no zároveň mu zanechať jeho pôvodnú drevenú štruktúru. Kriedová farba na nábytok má matný, mäkký vzhľad, ktorý je dokonalým doplnkom pre starodávne kúsky. Zdôrazňuje ich historický charakter a dobový štýl.

Kriedové farby prispievajú k vytvoreniu autentického vzhľadu s odkazom na minulosť. Tento spôsob renovácie je jediný, pri ktorom dosiahnete spojenie nového so starým v dokonalej symbióze. Kriedové farby umožňujú jednoduchú manipuláciu s odtieňmi a textúrou, čo dáva možnosť vytvoriť rôzne efekty. Zároveň zvýrazníte unikátne detaily starých kusov nábytku.

Ako renovovať vintage nábytok kriedovými farbami

Prvým krokom k renovácii nábytku a drevených povrchov je príprava dreva. Dôkladné vyčistenie a zbavenie sa prachu je nevyhnutnou počiatočnou úlohou. Ak je povrch poškodený, je potrebné ho vyhladiť brúsnym papierom. Pred nanášaním farby je dôležité dôkladne pretrepať plechovku s farbou. Použite štetec alebo valček a farbu aplikujte. Kriedová farba na nábytok sa nanáša v tenkých vrstvách, ktoré vždy necháte dobre vyschnúť. Je dôležité byť trpezlivý a dodržiavať časové intervaly medzi vrstvami, aby sa dosiahol požadovaný vzhľad.

Nezabudnite na ochranu povrchov renovovaného nábytku

Ako ochrániť povrch renovovaného nábytku po použití kriedových farieb? Odpoveďou je impregnácia. Aplikovať impregnačný prípravok je krokom k tomu, aby ste drevenému povrchu zabezpečili ochranu a trvácnosť náteru. Impregnácia vytvára ochrannú vrstvu na povrchu nábytku t.j. nábytok sa stane odolný voči opotrebeniu, poškriabaniu alebo ošúpaniu farby. Impregnácia je obzvlášť dôležitá pri staršom nábytku, ktorý je na poškodenie náchylnejší.

Aplikovanie impregnačného prípravku má aj iné výhody. Ide o ochranu voči vlhkosti. Vlhkosť je vlastne zabijakom dreva, ktoré sa pod vplyvom vlhkého prostredia môže začať nadúvať a deformovať. Okrem toho je impregnovaný nábytok odolnejší voči slnečnému žiareniu, zachováva si textúru a farebný odtieň. Z estetického i funkčného hľadiska je impregnácia nevyhnutným záverečným krokom pri renovácii staršieho nábytku.