Úvod Dom, byt a záhrada Kľúč k relaxu v kúpeľni: Ako si vybrať sprchovú hlavicu?

Kľúč k relaxu v kúpeľni: Ako si vybrať sprchovú hlavicu?

106
0
ZDIEĽAŤ

V dnešnom hektickom svete si každý z nás zaslúži chvíľu pre oddych, únik od každodenných starostí. A práve sprcha sa môže stať našim útočiskom, v ktorom sa zrelaxujeme a načerpáme novú energiu. Aby sme si tento zážitok ešte viac spríjemnili, venujme pozornosť výberu sprchovej hlavice. Tá totiž môže výrazne prispieť k intenzívnejšiemu sprchovému zážitku. Poradíme vám, ako si vybrať tú správnu hlavicu, ktorá vám umožní maximálne si vychutnať každú sprchu.

Ručné sprchy

Najčastejšie používaným typom sprchových hlavíc sú ručné sprchy, využívané zvlášť pri vani. Upevňujú sa do nástenného držiaka alebo do posuvného držiaka na sprchovej tyči. Ručné sprchové hlavice obvykle umožňujú nastaviť režim prúdu vody, a to buď otočením disku vodných lúčov alebo stlačením tlačidla. Môžete si tak zvoliť medzi jemným, osviežujúcim, masážnym či relaxačným prúdom, čo zabezpečí maximálny pôžitok zo sprchy. Pri výbere dbajte na ergonomicky tvarovanú rukoväť, aby vám sprcha dobre padla do ruky.

Náš tip: inovatívna ručná sprcha Hansaactivejet Digital zaujme každého milovníka pokročilých technológií. Disponuje LED displejom so spätnou väzbou o spotrebe vody a teplote, a LED indikátorom spotreby vody. Pomocou Bluetooth navyše možno sprchu pripojiť k mobilnej aplikácii.

Hlavové sprchy

Hlavové sprchy, obľúbené predovšetkým v sprchových kútoch, dokážu poskytnúť maximálne intenzívny sprchový zážitok a to predovšetkým vďaka svojim väčším rozmerom. Navyše, nemusíte ich držať v ruke: montujú sa na stropné alebo stenové rameno. Aby ste si sprchu užili, odporúčame umiestniť hlavicu do výšky aspoň 2 metre či minimálne 15 cm nad hlavou najvyššieho člena rodiny. Väčšina hlavových spŕch má guľový kĺb umožňujúci naklápanie hlavice. Podobne ako ručné sprchy, aj hlavové sprchy môžu ponúknuť rôzne režimy prúdenia vody: napríklad masážny režim, dažďový efekt či režim úsporný.

Sprchové systémy

Vybrať si môžete aj zo sprchových systémov pozostávajúcich spravidla zo stenovej alebo podomietkovej vodovodnej batérie a komplet sprchového príslušenstva, vrátane ručnej a hlavovej sprchy. Nielenže obsahujú všetko, čo potrebujete, ale zároveň sú zostavené tak, aby spolu dokonale ladili, vďaka čomu jednoducho nemôžete šliapnuť vedľa.

Materiál a dizajn

 

Sprchovacie hlavice môžu byť vyrobené z plastu alebo z kovu. Nespornou výhodou plastových hlavíc je ich nižšia hmotnosť a to sa hodí zvlášť u ručných spŕch: ľahšie sa s nimi manipuluje. Navyše plast nepodlieha korózii. Kovové sprchové hlavice pôsobia luxusnejšie a elegantnejšie. Sú síce ťažšie, zároveň však aj odolnejšie voči opotrebeniu a nárazom. A ak si zvolíte hlavicu s technológiou proti usadeninám a budete starostlivo dbať na jej údržbu, udržíte ju dlhodobo v TOP stave.

K relaxácii v sprche, k uvoľneniu tela aj mysle prispieva nielen zážitok z masáže pokožky, ale aj vizuálny dojem z kúpeľne. Zvoľte si preto takú sprchovú hlavicu, ktorá do vášho interiéru zapadne štýlom a líniami. A či už stavíte na chrómovú klasiku alebo si vyberiete nerezovú, čiernu, bielu alebo napríklad mosadznú sprchu, dbajte na farebný súlad so zvyškom kúpeľne.

Sprchová hlavica je významnou súčasťou kúpeľne. Venujte preto jej výberu patričnú pozornosť. Veríme, že s našimi radami si poľahky zvolíte takú hlavicu, ktorá vám zlepší deň a prispeje k celkovému komfortu v kúpeľni.