Úvod Dom, byt a záhrada Inteligentná domácnosť prináša riešenia pre všetkých

Inteligentná domácnosť prináša riešenia pre všetkých

266
0
ZDIEĽAŤ

Dopriať si maximálny komfort bývania, uľahčiť si množstvo činností a ochrániť svoj majetok – to všetko a oveľa viac nám ponúka využívanie služieb a produktov SMART domácnosti. Inteligentné riešenia si svojou prepracovanosťou a množstvom funkcií pomaly nachádzajú miesto v našich domácnostiach či na pracoviskách.

SMART domácnosť k nám nikdy nebola bližšie

Ak sa povie inteligentná domácnosť, mnohí si pod týmto pojmom predstavia komplikovanú sieť rôznych elektronických súčiastok a zariadení, ktorej činnosť riadi a koordinuje akýsi centrálny mozog. V skutočnosti však ide o veľmi praktické riešenia, ktoré už dávno nie sú len doménou bohatých a využívať ich môže naozaj každý, kto chce mať nad svojou domácnosťou kontrolu. Inteligentná domácnosť nevyžaduje žiadne väčšie zásahy do už existujúcich stavebných súčastí a svojim užívateľom ponúka možnosť výberu levelu, do akého sa chcú dostať, resp. aký im ich finančná situácia momentálne dovoľuje. Začať sa dá aj jednoduchými riešeniami /SMART zásuvky, rôzne detektory a senzory, termostaty/a postupne dopĺňať ďalšie komponenty. Na trhu je veľa spoločností, ktoré nám s výberom a inštaláciou ochotne pomôžu. Jednou z nich je aj spoločnosť SmarterHOME, na ktorú sa môžeme spoľahnúť od samotného plánovania a projektu až do finálneho spustenia do prevádzky.

Inteligentná domácnosť šetrí naše peniaze a chráni náš majetok

Riešenia SMART domácnosti majú množstvo benefitov. Jedným z nich je nepopierateľne aj značná úspora energií. Tým, že máme pod kontrolou svetlo, kúrenie či vetranie, dokážeme veľa ušetriť. Bezdrôtové termostaty a klimatizáciu môžeme pohodlne ovládať pomocou smartfónu a nastavovať si tak optimálnu teplotu v celom dome alebo len v konkrétnej miestnosti. A ako je to s bezpečnosťou? Aj na tú má inteligentná domácnosť riešenia. Či už svoj domov vybavíme najrôznejšími bezdrôtovými senzormi a detektormi, alebo si doprajeme na dvere zámky s možnosťou otvárania na diaľku /cez mobil, tablet/, či bezpečnosť svojej rodiny zvýšime bezpečnostnými IP kamerami, vďaka každej z týchto možností bude náš domov o malý krôčik bezpečnejší a komfortnejší. Nezáleží na tom, koľko do SMART domácnosti investujeme alebo koľko komponentov bude obsahovať. Dôležité je, aby sme sa doma vždy cítili pohodlne a bezpečne.