Úvod Zdravie a Štýl Elektrobicykle ako tá najlepšia možnosť

Elektrobicykle ako tá najlepšia možnosť

185
0
ZDIEĽAŤ
Elektrobicykle ako tá najlepšia možnosť

Ak sa trochu zamyslíte, veľmi pravdepodobne nebudete poznať veľa ľudí, ktorí by nevedeli bicyklovať. Bicykel sa často používa z veľmi praktických dôvodov, pretože ekologicky, jednoducho a prakticky zrýchľuje našu mobilitu, či už po meste alebo aj na väčšie vzdialenosti. Bicyklovanie tiež patrí medzi najčastejšie rekreačné športy mnohých z nás. Kdežto napríklad poľovnícka obuv vhodná na poľovačku nebude patriť medzi bežné vybavenie väčšiny vašich známych, bicykel sa tam s veľkou pravdepodobnosťou nájde.

V dnešnom svete to už tak chodí, že kvalita čohokoľvek môže mať veľmi širokú škálu. A je jedno, či je to plávajúca podlaha, gramofón alebo práve bicykel. Ponuka je široká a občas je zložité sa v nej zorientovať. Ak práve rozmýšľate nad kúpou nového bicykla, prinášame vám tri najzákladnejšie dôvody, prečo sú práve elektrické bicykle ten najlepší nápad. Tu sú:

Elektrický bicykel vs normálny bicykel? 3 x prečo e-bike

1.      Budete na ňom podstatne rýchlejší bez väčšej námahy

Nemusíte ho používať len na šport, ale stane sa aj vaším veľmi praktickým pomocníkom v prípade, keď sa budete potrebovať niekam rýchlo dostať a nechce sa vám trčať v zápche. E-bicykle ľudia radi využívajú na cestu do práce, či na večerné posedenie s priateľmi. Nezadýchate sa, nemusíte sa prezliekať a zároveň sa trochu prevetráte na čerstvom vzduchu.

2.      E-bike povzbudzuje k častejšej jazde na bicykli

Výsledky jednej dopravnej štúdie z amerického prostredia ukazujú, že ľudia ktorí vlastnia elektrický bicykel, jazdia oveľa častejšie ako ľudia s tradičným bicyklom. Konkrétne im vyšlo, že bežné bicykle využíva 50 percent vlastníkov priemerne raz týždenne. Pri e-bicykloch to bolo až 80 percent, pričom 30 percent vlastníkov sa na svojom e-biku prevezie každý deň.

3.      Poskytnú vám vhodnejšie podmienky na zlepšenie vašej kondície a zdravotnej formy

Veľmi častá mylná domnienka, ktorá sa v súvislosti s používaním elektrických bicykloch vyskytuje, je tá, že nevykonávate žiadne úsilie a všetku prácu urobí bicykel za vás, a teda, že je to v podstate pasívna činnosť, pri ktorej sa len veziete. Opak je pravdou.

Motor vám síce pomáha (preto idete rýchlejšie), do pedálov však stále šliapete a vykonávate aktívnu činnosť vy sami. Pravdepodobne vás bude e-bike motivovať do prekonávania väčších vzdialeností, takže koniec-koncov si zacvičíte ešte viac.

A pozitívny vplyv na vaše zdravie na seba nenechá dlho čakať. Pripravte sa na:

  • Zlepšenie kardiovaskulárnych funkcií
  • Zvýšenie sily a mobility svalov a kĺbov
  • Zníženie telesného tuku
  • Podporu vzniku endorfínov, čím zlepšuje náladu a znižuje hladinu stresových hormónov