Úvod Zdravie a Štýl Dovolenka s domácim miláčikom?

Dovolenka s domácim miláčikom?

989
0
ZDIEĽAŤ

V dnešnej dobe nie je takáto požiadavka až taká výnimočná. Najmä však ak sa jedná o psa. Ale ani pri výbere tohto ďalšieho člena rodiny netreba zabúdať a podceňovať Váš životný štýl.

Po psíkovi túžia najmä naše deti, a tak im občas podľahneme a vytúžené zvieratko kúpime. Ide však o dôležité rozhodnutie, ktoré treba zvážiť a vyriešiť detaily ako rodina. Veď aj ruku k dielu pri jeho výchove by mal priložiť každý z nás. Veľa rodičov si však mylne myslí, že ich deti sa plne postarajú o štvornohého kamaráta. Opak je však takmer vo väčšine prípadov pravdou, a tak okrem starostí v práci, s deťmi, či domácnosťou si budete musieť nájsť čas aj na venčenie, kŕmenie, či cvičenie Vášho nového spoločníka. Deti totiž prvotná eufória veľmi rýchlo pustí, no keďže nejde len o hračku, zväčša podľahneme my, alebo zvolíme útulok.

Aj tie sú plné nechcených domácich miláčikov, preto dobre zvážte, či pes vo Vašej rodine skutočne nespôsobí peklo. Rovnako už pri výbere plemena si však premyslite, čoho všetkého by mal byť pes vo Vašej rodine súčasťou. Každé plemeno má iné vlastnosti, no rovnako aj iné potreby na pohyb, či výcvik. Radu tak môžete hľadať aj na pes.sk.

S príchodom leta sa však iste aj Vaše myšlienky točia najmä okolo letnej dovolenky. Nie vždy je možné nechať psa u príbuzných, preto by ste mali vybrať hotel, kde ani pes nebude prekážkou. Problém však môže nastať pri samotnom cestovaní, preto radšej zvoľte destináciu, ktorá je v dosahu aj Vašim autom. Aj na chorvátskom pobreží si predsa môžete oddýchnuť aj so svojim psíkom. Ubytovanie v Chorvátsku tak hľadajte na tiptravel.sk.

Foto  artur84 /reedigitalphotos.net