Úvod Zaujímavosti Dobré pracovné gumáky sú ľahké a odolné, ako tie od Dunlopu

Dobré pracovné gumáky sú ľahké a odolné, ako tie od Dunlopu

62
0
ZDIEĽAŤ
Dobré pracovné gumáky sú ľahké a odolné, ako tie od Dunlopu
Dobré pracovné gumáky sú ľahké a odolné, ako tie od Dunlopu

Gumáky sa často používajú v ťažkých terénoch a musia odolávať rôznym podmienkam. Výberu vhodných gumákov sa však ľudia moc nevenujú.

Majú vôbec zmysel lacné gumáky?

Cena je v obchode veľmi dôležitá, no nemala by byť určujúca. Ľudia často nakúpia lacný produkt v supermarkete, no po pár dňoch banujú a sú nespokojní. Produkty z takýchto obchodných reťazcov sú kvalitovo na veľmi nízkej úrovni a vôbec nespĺňajú to, čo prezentujú.

Skúsenejší zákazníci už vyhľadávajú špecializované predajne, kde vedia nielen dobre poradiť, ale taktiež majú kvalitnejšiu ponuku.

Výhoda gumákov zo supermarketu je tak iba spomínaná cena, čo však nemusí byť vôbec problém, ak chcete gumáky na občasné či jednorazové použitie.

Ako vybrať kvalitné gumáky?

Najrýchlejšia rada znie, že nehľadajte kvalitný produkt, ale kvalitného predajcu. Takého, čo sa rozumie svojmu segmentu a produktom, ktoré ponúka.

Kvalita sa často hodnotí aj pôvodom a vekom značky. Západné a škandinávske značky s bohatou históriou produkujú vysokú kvalitu. Aj vďaka tomu dokázali prežiť desiatky rokov a vybudovať silné renomé.

Neznáme značky, ktoré nárazovo zaplavujú trh môžu niekedy zaujať, no taktiež sa jedná o jednorázový nákup. Takéto značky sa po pár týždňoch stratia a prípadné reklamácie či zákaznícky servis odídu spolu s nimi.

Tip na dobré gumáky?

Pracovné gumáky Dunlop patria k svetovej špičke už niekoľko desaťročí.

Táto holandská značka s výrobou v Portugalsku produkuje kvalitné pracovné gumáky aj gumáky na voľný čas.

Najväčším benefitom Dunlopov je unikátny materiál Purofort, ktorý nájdeme na prémiovej rade gumákov. Vďaka tomuto materiálu sú gumáky veľmi ľahké, mechanicky odolné a ponúkajú teplotnú odolnosť do -20°C. Verzia Thermo+ ponúka odolnosť až do -50°C.

V ponúka však nájdeme aj základné modely a taktiež gumáky s oceľovou špičkou aj bez nej.

Gumáky Dunlop nájdete u prémiového predajcu REPRESENT. Workwear na odkaze Gumáky Dunlop na Slovensku.