Úvod Zdravie a Štýl Čo si zaobstarať na lyžiarsku sezónu

Čo si zaobstarať na lyžiarsku sezónu

1209
0
ZDIEĽAŤ

Je úplne jedno, či si idete zalyžovať do slovenských, alebo do zahraničných hôr, hlavné je, že ste sa na svoj výlet dôkladne pripravili a zaobstarali si kvalitné lyže a zimné športové oblečenie.

Lyže podľa štýlu

Predajne so športovými potrebami majú v ponuke okrem bicyklov alebo motoriek i lyže s príslušenstvom, problém však môže byť rozhodnúť sa pre tie správne. Nestačí hľadieť iba na dizajn lyží a palíc alebo ich cenu, ale sa predovšetkým zamyslite nad svojím jazdným štýlom a podmienkami, v ktorých chcete lyžovať, teda či je terén upravený alebo divoký. Takisto je rozdiel vyberať si lyže na účely rekreačné alebo si ich kupovať na profesionálne lyžovanie.  S bežeckými lyžami si môžete nielen kvalitne zabehať, ale si aj zakorčuľovať. Lyže na lyžovanie by mali byť o 10 cm dlhšie ako naša výška, zatiaľ čo klasické lyže o 20 až 30 cm dlhšie. Pri výbere zjazdových lyží sa ako začiatočníci určite rozhodnite pre kratšie modely (asi o 15 cm kratšie ako vaša výška) s väčším vykrojením, vďaka ktorému zdoláte ostrejšie zákruty oveľa bezpečnejšie. Pokiaľ jazdíte na upravenom teréne, s úzkymi lyžami si vietor vo vlasoch vychutnáte najlepšie. Širšie lyže sú neoceniteľné v hlbokom snehu, keďže sa vďaka nim nezabárate.

Lyžiarske potreby pre vašu bezpečnosť

Začiatočníkov a profesionálov však pri lyžovaní spája jedno – všetci si chcú šport užiť bez vážnejších úrazov. Pred nimi ich chránia kvalitné lyžiarske potreby, medzi ktorými nájdete aj rôzne chrániče. Hlava bude v bezpečí vďaka lyžiarskym prilbám, oči sú pred slnečným žiarením a vetrom chránené lyžiarskymi okuliarmi, ktoré dostať vo farbách od výmyslu sveta, vďaka čomu môžete pôsobiť na svahu veľmi štýlovo. Podceniť nehodno ani dôležitosť chrániča chrbtice, aj keď sú vaše skúsenosti s lyžovaním bohaté. Na lyže sa teplo oblečte a okrem prilby nezabúdajte na športovú čiapku a oblečenie vyrobené z funkčných materiálov, pod ktorým sa nikdy nespotíte ani nebudete mrznúť.