Úvod Zaujímavosti Chcete si jazdu na elektrickej kolobežke užiť bez rizík? Dodržujte tieto pravidlá

Chcete si jazdu na elektrickej kolobežke užiť bez rizík? Dodržujte tieto pravidlá

158
0
ZDIEĽAŤ
Chcete si jazdu na elektrickej kolobežke užiť bez rizík? Dodržujte tieto pravidlá

Podľahnúť jazde na elektro kolobežke je veľmi rýchly proces. Rýchlo si zvyknete na vietor vo vlasoch, zábavu na dvoch kolesách v spojení s praktickosťou. Presne taká elektro kolobežka je – zábavná a praktická. Ak si chcete jazdu na elektro kolobežke užiť naplno a bez rizík, dodržujte zopár pravidiel.

Dôvody, prečo sa oplatí kúpiť elektro kolobežku

Nielen ebike je dopravným prostriedkom, ktorý si získava priazeň ľudí žijúcich v meste. Doháňa ho elektro kolobežka. Kolobežka je dokonca oveľa skladnejšia a dá sa prenášať v ruke, takže sa s ňou jednoducho premiestnite kdekoľvek. Aké výhody vám prinesie kúpa elektrickej kolobežky?

  • Budete mať zrazu oveľa viac peňazí. Áno, je to svätá pravda, že jazda na elektrickej kolobežke vám ušetrí kopec eur. Napríklad na parkovaní, na lístkoch v MHD, na pohonných látkach a na údržbe vozidla. Neváhajte a ušetrite kúpou elektro kolobežky i vy na stránkach e-shopu inSPORTline.
  • Celé mesto na dosah ruky. Elektro kolobežka vám umožní rýchlo sa dostať kdekoľvek v meste bez strachu, že sa zaseknete na hodiny v kolóne vozidiel. Cestu si dokážete skrátiť cez úzke uličky a tiež jazdou v pruhoch vyčlenených pre bicykle.
  • Zdraví a plní energie. Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale jazdou na elektro kolobežke robíte niečo pre svoju fyzickú kondíciu. Pre udržanie rovnováhy musíte do postoja zapojiť svaly a trénovať rovnováhu. Na čerstvom vzduchu sa vám prečistí hlava a do práce prídete s novými nápadmi.

Elektro kolobežka je bezpečná, ale…

Prvé kilometre najazdite radšej okolo domu, trénujte rozjazd, vyššiu rýchlosť, spomaľovanie, brzdenie i vyberanie zákrut. Následne sa môžete vydať na klasické cesty. Keď si osvojíte jazdu na elektrickej kolobežke, nemusíte sa o svoju bezpečnosť obávať. Na kolobežke ste účastníkom cestnej premávky, a preto aj pre vás platia všetky zákony a nariadenia. Elektro kolobežka je v oblasti pravidiel premávky na rovnakej priečke ako bicykel. Počas jazdy po komunikáciách by ste mali nosiť ochrannú prilbu. Nesmiete na nej voziť iného pasažiera a nedajte ju do rúk osobe mladšej ako 15 rokov. Alkohol je samozrejme zakázaný. Počas jazdy sa držte na pravej krajnici podobne ako na chodníku. Avšak na chodníku musíte brať ohľad na chodcov a nejazdiť rýchlejšie ako 5 km/h. Využívajte svetlá a pri odbočovaní naznačte smer jazdy. Pravidelne kontrolujte technický stav kolobežky.