Úvod Nakupovanie a Móda Biele zlato verzus chirurgická oceľ: Aké obrúčky si vyberiete vy?

Biele zlato verzus chirurgická oceľ: Aké obrúčky si vyberiete vy?

3062
0
ZDIEĽAŤ

222501905Chystáte svadbu alebo len uvažujete o kúpe zásnubných prstienkov? Tak či onak sa návšteve zlatníctva nevyhnete. Ešte predtým, ako sa vyberiete na nákupy, je dobré mať jasno v základných veciach. Aký odtieň zlata budú mať vaše vysnívané obrúčky pre mladomanželov? A chcete vôbec zlaté prstienky? Aké sú ďalšie alternatívy?

Biele zlato

Zlato je zlato, čo si budeme hovoriť. Stále obľúbené, večne moderné. V posledných rokoch je obzvlášť žiadané biele zlato. Z bieleho zlata sa vyrábajú predovšetkým prstene, retiazky či náušnice rôznych tvarov, s kamienkom či bez, skrátka, len nech sú nádherne lesklé.

Biele zlato sa získava zmiešaním zlata s ďalšími kovmi, najčastejšími prímesami sú paládium, striebro, meď, zinok, prípadne nikel, ktorý sa však kvôli častým alergickým reakciám používa už veľmi zriedkavo.

Chirurgická oceľ

A čo tak skúsiť niečo nové? Zásnubné prstene zo zlata či s briliantom sú síce stále najžiadanejšie, ale ako ďalšia alternatíva sa núka aj chirurgická oceľ. Tento kov sa pýši prirodzeným leskom, ktorý vydrží veľmi dlho. Oproti bielemu zlatu má výhodu, že nevyvoláva žiadne alergické reakcie. A nezanedbateľným faktom je i cena takéhoto šperku, náušnice či prsteň z chirurgickej ocele sú cenovo prijateľnejšie ako šperky zlaté alebo platinové.

Chirurgická oceľ má teda všetky predpoklady stať sa kovom budúcnosti, preto nie je ničím nezvyčajným, ak si aj vy zvolíte svadobné obrúčky zdobiace vašu ľavú ruku práve z tohto kovu. Je na každom, aby si dôkladne zvážil pomer ceny a kvality a rozhodol sa na základe svojich reálnych možností. Dnes, keď je toľko rôznych alternatív, je skutočne ľahké vybrať si. Je to až také jednoduché, až je to zložité.