Úvod Automagazín Ako si rýchlo poradiť s jesennými prácami okolo domu

Ako si rýchlo poradiť s jesennými prácami okolo domu

216
0
ZDIEĽAŤ
Ako si rýchlo poradiť s jesennými prácami okolo domu

Počas jesene sa tešíme pohľadu na sfarbenú prírodu, ale oveľa menej nás teší pohľad na záhradu či okolie domu. V lete akosi nezostal čas na prácu. Leto je predsa hlavne o zábave. Zábava však na jeseň končí a je načase, aby ste v záhrade spravili poriadok, a ak vlastníte farmu, aby ste sa postarali aj o pole. V obchodných prípadoch vám odporúčame počas prác využiť pracovnú štvorkolku, s ktorou pôjde všetko ako po masle.

Na prácu sú určené ATV a UTV vozidlá

ATV štvorkolka

Zjednodušene môžeme povedať, že štvorkolky ATV sú menšie traktory, ktoré sa vďaka rozmerom hodia na prácu v záhrade a v lese. Traktor má občas problémy vyjsť do zabahneného kopca alebo prejsť medzi stromami, čo nie je pre štvorkolky absolútne problém. Zároveň je celá ich konštrukcia prispôsobená tomu, aby sa s akousi ľahkosťou pohybovali v teréne. Je teda zrejmé, že sa nemusíte obávať znehodnotenia trávnika alebo omylom zdevastovaného záhonu. ATV štvorkolka disponuje krytou kabínou, čo znamená, že práce nemusíte prerušiť ani počas jesenného dažďa.

UTV štvorkolka

UTV štvrokolka sa spredu podobá na ATV, ale v zadnej časti nájdete nakladaciu korbu. Ide vlastne o malé nákladné vozidlo, ktoré vás prekvapí svojou silou. V závislosti od modelu dokážu pracovné štvorkolky odtiahnuť alebo uviesť od 500 až do 1500 kg. Nakladacia UTV štvorkolka vám dobre poslúži pri prevážaní nákladu a dokonca aj osôb. Lesní poľnohospodári ju plne vyťažia pri ťahaní dreva z lesa a pri preprave lesných pracovníkov.

Rýchlo hotová práca v záhrade i na poli

Od pracovných štvorkoliek nemôžete očakávať, že vás zabavia tak ako quady alebo trojkolky. Môžete od nich však očakávať rýchlu a kvalitnú prácu v záhrade a na poli. Na jeseň je nutné odpratať všetko nepotrebné z dvora a pokosiť trávu. Za ATV je možné pripojiť kosačku, s ktorou sa dostanete aj do menej prístupných miest a problém vám nebude robiť ani tráva okolo stromov alebo pri plote. Následne pripojíte k stroju špeciálne hrable a pokosenú trávu zhrniete. Na poli sa dá k štvorkolke pripojiť pluh, takže rýchlo pooriete veľkú plochu. S rozmetadlom vám pôjde od ruky aj siatie. Takto by sme mohli pokračovať do nekonečna, pretože k UTV i ATV je možné zakúpiť veľké množstvo pracovného príslušenstva a meniť funkciu štvorkoliek podľa potrieb.