Úvod Zdravie a Štýl Aké oblečenie si zbaliť na letnú dovolenku?

Aké oblečenie si zbaliť na letnú dovolenku?

4980
0
ZDIEĽAŤ

S príchodom leta sa tešíme aj na dovolenkové obdobie. Po celom roku nás čaká odych niekde na pláži pri mori. Chystáme sa užiť si slnečné lúče naplno a načerpať nové sily. Pri balení však mnohokrát nastáva dilema, aké olečenie si so sebou zabaliť. Otázka čo všetko budem na dovolenke potrebovať trápi asi každú ženu.

Takmer každá žena má tendenciu zbaliť si so sebou čo najviac oblečenia. Určite to poznáte, veď čo keď náhodou? Zbaliť si kufor či cestovnú tašku na dovolenku tak, aby obsahovala ozaj len to potrebné, je v mnohých prípadoch umenie. No pozrime sa spoločne na to, čo by vám v dovolenkovom kufri nemalo chýbať.

V prvom rade by ste mali myslieť na oblečenie na cestu. Je v podstate jedno, akým dopravným prostriedkom cestujete, určite sa počas cestovania chcete cítiť príjemne a pohodlne. Ideálnou voľbou je teda oblečenie, ktoré nebude zbytočne priliehavé a vy sa v ňom budete potiť. Najlepšie, ak zvolíte tričko či košeľu s krátkym rukávom, prípadne tielko z bavlneného materiálu. Ďalej si môžete obliecť kraťasy či nohavice z voľného a vzdušného materiálu a pre prípad, že budete cestovať cez noc, môžete si pribaliť nejaký svetrík či mikinu. Nezabudnite ani na pohodlnú obuv.

Ak sa chystáte k moru, určite by ste nemali zabudnúť na to najdôležitejšie, a tým sú plavky. V opačnom prípade by ste buď museli zainvestovať na mieste dovolenky, alebo vyhľadať najbližšiu nuda pláž. Ak máte v pláne vylihovať na pláži, tak cez deň nebudete potrebovať veľa oblečenia. No rozhodne sa budete chcieť večer vybrať na nejaký drink či prechádzku. V tom prípade sa vám dokonale budú hodiť nejaké voľnejšie šaty z príjemného chladivého materiálu. Nezabudnite ani na doplnky, napríklad v podobe náušníc či náramkov, ktoré pekne vyniknú na vašej opálenej pokožke. Ak by sa stalo, že ku večeru už bude chladnejšie, môžete si pribaliť tenší svetrík či kardigán.

V prípade, že Vás nebaví len ležať na pláži a chceli by ste aj spoznávať okolie či sa vydať na turistiku, určite sa vám zíde pohodlné športové oblečenie. Môžete si zabaliť napríklad bavlnené tričko či tielko a pohodlné kraťasy či voľné nohavice.

Na dovolenke by ste nemali zabúdať ani na ochranu pred ostrým slnkom, preto je vhodnou voľbou klobúk, šatka či čiapka. Samozrejme by v povinnej dovolenkovej výbave nemali chýbať ani slnečné okuliare, ktoré ochránia pred UV žiarením.