Úvod Technika a Internet 10 vecí, ktoré ste o Samsungu možno netušili

10 vecí, ktoré ste o Samsungu možno netušili

403
0
ZDIEĽAŤ
10 vecí, ktoré ste o Samsungu možno netušili

Samsung je piata najväčšia značka na svete, ktorá zamestnáva viac ako 300 000 ľudí. Tento juhokórejský gigant ovláda globálny trh s elektronikou, no najpopulárnejšie sú jeho mobilné telefóny. Patríte aj vy k fanúšikom Samsungu? Pripravili sme pre vás 10 zaujímavostí, ktoré ste o tejto spoločnosti možno netušili. 

1. Ohybný displej nie je žiadna novinka

Všetkým vyrazilo dych, keď Samsung v roku 2019 predstavil smartfón Galaxy Fold s ohybným displejom. Dnes už netrpezlivo čakáme na jeho tretiu generáciu – model Z Fold 2. Avšak prvý smartfón s takýmto typom displeja spoločnosť predstavila už v roku 2013. No ešte stále má výrobca problémy s krehkosťou týchto zariadení. Preto ak si plánujete novinku s ohybným displejom kúpiť, nezabudnite sa poobzerať aj po kvalitných puzdrách na Samsung mobily.

2. Práca v Samsungu je práca snov

Samsung sa dlhodobo snaží vytvárať pre svojich zamestnancov čo najlepšie pracovné podmienky. Pri technologických spoločnostiach je to veľmi dôležité, pretože len ak sú zamestnanci spokojní, dokážu byť inovatívni a neustále napredovať. Každý človek zamestnaný v Samsungu si preto môže zvoliť vlastný čas, kedy bude chodiť do práce. Dodržať musí len podmienku, aby to bolo medzi šiestou ráno a desiatou večer.

3. Sú „ťahačmi“ celej krajiny

Samsung tvorí takmer pätinu HDP Južnej Kórei, čo z neho robí najväčšiu firmu v pomere ku veľkosti krajiny. Južná Kórea s vyše 50 miliónmi obyvateľov pritom vôbec nie je malá. Okrem toho má Samsung viac zamestnancov ako konkurenčné spoločnosti Apple a Google dokopy.10 vecí, ktoré ste o Samsungu možno netušili

4. Majú napäté vzťahy s Apple

Samsung a Apple spolu neustále vedú konkurenčný i súdny boj v rôznych oblastiach. Samsung však Apple dodáva obrazovky pre ich iPhony, takže ak by spoločnosť spoluprácu ukončila, prišli by o dodávateľa kvalitných displejov a Samsung zase o výhodnú zákazku. 

5. Nevyrábajú len telefóny a chladničky

Samsung má svoje miesto naozaj v rôznych odvetviach. Spoločnosť vyrába zbrane, lode, autá, ale aj inteligentné záchodové dosky či dávkovače granúl pre domácich miláčikov.

 6. Postavili najvyššiu budovu sveta

Práve konštrukčná divízia Samsungu mala na starosti výstavbu najvyššieho mrakodrapu na svete Burj Khalifa, ktorý má výšku 830 metrov a nájdete ho v Dubaji.

7. Galaxy S4 bol ich najpredávanejším smartfónom

V čase predaja tohto modelu ešte Samsung neponúkal toľko alternatív v rôznych cenových kategóriách, a navyše sa cena tejto vlajkovej lode pohybovala v omnoho nižších sumách, ako je to pri podobných modeloch dnes.10 vecí, ktoré ste o Samsungu možno netušili

8. Mohli vlastniť Android

Samsung mal v roku 2005 príležitosť kúpiť Android, avšak nevyužil ju a Android neskôr kúpil Google. V tej dobe však o smartfónoch nebolo ani chýru ani slychu, a tak nikto nečakal, že práve systém Android bude v budúcnosti dominovať na trhu s telefónmi.

9. Radi míňajú na reklamu

Samsung má bezkonkurenčne najvyšší rozpočet na reklamu na svete. V roku 2019 na ňu spoločnosť minula takmer 10 miliárd dolárov, z toho až 2 miliardy v USA.

10. Majú zmysel pre humor

Muž menom Shane Bennett sa v roku 2012 zo srandy na verejnom fóre Samsungu spýtal, či by nemohol za kresbu draka dostať vtedajšiu vlajkovú loď Galaxy S3. Spoločnosť mu telefón naozaj poslala a jeho kresbu zapracovala aj do dizajnu zariadenia. Shane tak dostal naozaj unikátny, no zároveň najneatraktívnejší Galaxy S3 na svete.

Zdroj: pexels.com

Zdroj: unsplash.com