Úvod Dom, byt a záhrada Zbavte sa neporiadku v skrini

Zbavte sa neporiadku v skrini

885
0
ZDIEĽAŤ

Postupom času, prípadne po výpredajoch sa v našej domácnosti nazbiera množstvo vecí. Nie všetko však môžeme nosiť, a netreba zabúdať, že aj samotná móda sa časom mení.

Byť však neustále dokonalo zladená vyžaduje najmä veľa peňazí, no aj času stráveného pri hľadaní v skriniach. Chodiť neustále v niečom novom, si z finančného hľadiska nemôže väčšina z nás dovoliť. Sme tak umelkyne v kombináciách, ako aj vo vymýšľaní nových štýlov oblečenia. Všetko sa dá nejako použiť, no najväčším problémom je natrafiť na ten správny kúsok vtedy, ak ho potrebujete. V preplnených skriniach teda veľmi rýchlo strácame prehľad o tom, čo tam vlastne je.

Veľa zbytočností nám tam tak zaberá miesto, no ak sa s týmto chaosom chcete rozlúčiť, vyžaduje si to najmä čas, aj odhodlanie zbaviť sa takého oblečenia, ktoré na seba už neoblečiete. Aj to môže byť niekedy problém, no pre úspech tejto akcie je to nevyhnutné.

V prvom rade musíte zhodnotiť aj samotnú skriňu. Úložný priestor by nemal byť malý a mal by mať aj dostatok miesta na zavesenie šiat, či kostýmov. Vo väčšine domácností však samostatný šatník chýba, no rovnako plnohodnotnou náhradou môže byť aj šatníková skriňa. Dôležitá je jej veľkosť, no aj úložné možnosti. Dnes si však môžete všetko prispôsobiť svojim potrebám, a to aj vďaka e-shopu nabytok-elegancia.sk.

Ak už máte tento priestor na oblečenie vyriešený, môžete sa pustiť do triedenia. Vyhoďte, prípadne darujte všetko čo nenosíte, nepáči sa Vám, alebo máte zbytočne veľa rovnakých kúskov. To čo zostane uložte do skrine, avšak myslite na prehľadnosť a deľte aj podľa sezóny. Takto si uľahčíte každé ráno pred skriňou.

Náročné je uskladniť aj topánky. Najmä čižmy potrebujeme práve teraz, no s príchodom jari, poputujú opäť do skrine. Skladovať ich však môžete v pôvodných krabiciach.

FOTO: nabytok-elegancia.sk