Úvod Zdravie a Štýl PÁSOVÝ OPAR A JEHO LIEČBA S POMOCOU MAGNETOTERAPIE

PÁSOVÝ OPAR A JEHO LIEČBA S POMOCOU MAGNETOTERAPIE

1345
0
ZDIEĽAŤ

Možno nie každý z vás vie, ale na pasový opar existuje aj očkovanie. Ale keď sa už toto ochorenie prejaví, tak je potrebné ho riešiť, keďže je to dosť nepríjemné a bojuje s týmto ochorením po celom svete niekoľko tisíc ľudí.

Možno to poznáte ako „červené fľaky“ na tele, ktoré neberiete do úvahy, no môžu byť veľmi nebezpečné a tak pri akomkoľvek podozrení treba kontaktovať lekára. A čo to vlastne pasový opar je?

Čo je to magnetoterapia? To sa dozviete práve dnes…

ČO JE TO PASOVÝ OPAR?

Dôležité je povedať, že toto ochorenie sa prejavuje u ľudí nad 50 rokov. Existuje očkovanie, ktoré sme už spomínali vyššie. Avšak, keď sa už ochorenie prejaví, tak treba začať s liečbou. Ak si stále kladiete otázku, že čo to vlastne pasový opar je, tak teraz prichádza odpoveď. Pasový opar alebo inak nazývaný aj herpes zoster je kožné, infekčné ochorenie, ktoré sa prejavuje s pomocou drobných pľuzgierikov v časti tváre a hrude. Pričom sa môžu objaviť horúčky, bolesti hlavy a podobne.

Jedná sa o vírusové ochorenie. Jeho pôvodcom je varicella – zoster  zo skupiny herpetických vírusov. Ak vám to je známe, tak to môže byť práve tým, že tento istý vírus spôsobuje aj ovčie kiahne. A tu je ten problém.

Tento vírus chodí v dvoch fázach. Prvá fáza sú ovčie kiahne, ktorá prichádza väčšinou v detskom veku. Tie prídu iba raz za život. Druhá fáza sa môže opakovať. Druhá fáza je pasový opar, ktorý sa vyskytuje v dospelosti. Nie je to ojedinelé ochorenie. Práve naopak. Toto ochorenie patrí k veľmi známych medzi ľuďmi. Presun infekcie ovčích kiahní je zabezpečený s tekutinami – sliny, pohlavný sekrét a podobne. Rovnako tak ale aj dotyk s infikovaným lôžkom alebo človekom. Samotný pasový opar nie je prenosný.

Avšak, existuje niekoľko výnimiek. Treba si stále dávať pozor, hlavne ak ste ešte nemali ovčie kiahne a toto by bolo vaše prvé stretnutie s týmto vírusom. A ako sa pred tým chrániť? Tu vám nikto nepovie presný návod. Treba si budovať lepšiu imunitu. Rovnako tak treba sa vyhýbať stresu. Existuje aj očkovanie, ktoré má veľkú úspešnosť, no ide hlavne o zmiernenie následkov po chorobe.

ČO JE MAGNETOTERAPIA?

Tento pojem vám môže byť známy z rôznych iných definícii a teda môžete to poznať ako pulzovú magnetoterapiu alebo aj ako elektromagnetická či indukčná magnetoterapia. Rovnako v zahraničí je to známe pod skratkou PEMF. Je úplne jedno pod akým názvom túto liečbu poznáte. Jej základom je stále to isté a to teda pôsobenie generovaných elektromagnetických pulzov.

Tieto pulzy prenikajú cez oblečenie, ale aj ľudské tkanivo, kde prejdú priamo do oblasti, kde ich smerujeme. Tieto pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre ako sú tvar, intenzita a podobne. Vďaka tomu môže táto terapia pomôcť rôznych zdravotným problémom. V podstate podmieňuje prúd v nervových vláknach a ten pomáha blokovať bolestivé vnemy.

Existuje mnoho odborov, kde dokáže pomôcť táto liečba. Treba si určite naštudovať rôzne články, niektoré sme nalinkovali aj my hore na začiatku článku. Dúfame, že sa s týmto ochorením nestretnete a ak áno, tak vám držíme palce pri liečbe!