Úvod Dom, byt a záhrada Na čo slúži a ako sa používa ponorné čerpadlo

Na čo slúži a ako sa používa ponorné čerpadlo

113
0
ZDIEĽAŤ
Na čo slúži a ako sa používa ponorné čerpadlo
Na čo slúži a ako sa používa ponorné čerpadlo

Radi trávite čas záhradkárčením, alebo ak máte chatu, iste máte občas okolo nej veľa práce. Existujú pomocníci, ktorí vám môžu uľahčiť život a vy sa môžete venovať príjemnejším činnostiam. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Ponorné čerpadlo

Ponorné čerpadlo je veľmi praktický pomocník pre rodinné domy so záhradou či chalupy. Jeho využitie nájdete počas suchších období, kedy ho použijete na prečerpanie vody určenej na závlahu. Niekedy vás však zaskočia silné prívalové dažde a aj v tomto prípade vám pomôže – vodu spoľahlivo odčerpá. Veľa domov sa nachádza v oblastiach so zvýšeným rizikom vytopenia pivníc, šácht a suterénov. V prípade havárie vám vie byť ponorné čerpadlo veľmi nápomocné.

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že ich použitie je predovšetkým vhodné na zásobovanie pitnou či úžitkovou vodou zo studne. Ponorné čerpadlá môžu čerpať čistú alebo aj zakalenú vodu a okrem domácností sa používajú aj v rôznych priemyselných odvetviach.

Ako vybrať správne ponorné čerpadlo?

V prvom rade si ujasnite, na aký účel ho potrebujete. Potrebujete prečerpať čistú alebo úžitkovú vodu? Existuje viac druhov ponorných čerpadiel a každé má iné vlastnosti a parametre. Na belumi.sk nájdete všestranné čerpadlá na pitnú, úžitkovú i mierne zakalenú vodu, ale aj na vodu s prímesou piesku na domáce i profesionálne použitie.

Pred kúpou si premyslite, aký výtlak a prietok čerpadla potrebujete. Výtlak hovorí o tom, do akej výšky je čerpadlo schopné vodu vytlačiť. Číslo prietoku značí, aký objem vody je schopné dodať. Pri konkrétnych čerpadlách si viete porovnať jednotlivé parametre aj v prehľadnej tabuľke, aby ste vedeli, ktoré čerpadlo by stačilo na vaše používanie.

Na akom princípe funguje ponorné čerpadlo?

Čerpadlo sa ponára do vody a vodu vytláča vrchom. Z toho dôvodu je dôležité, aby malo perfektné tesnenie motora. Nedostatočné tesnenie by mohlo čerpadlo poškodiť, takže nakupujte od overených predajcov. Dôležitou informáciou je tiež odolnosť voči korózii, najpoužívanejším materiálom je nerezová oceľ, ktorá môže byť dlhodobo ponorená vo vode a nič sa jej nestane.

Ak uvažujete nad kúpou ponorného čerpadla, kliknite na čerpadlá, kde nájdete širokú ponuku čerpadiel a podrobnejšie informácie o každom z nich.

 

 

Zdroj obrázka: pixabay.com